Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

20.03.2020 08:03

Dzień dobry :)

U nas forsycja i mirabelka w pełnym rozkwicie :)

20.03.2020 08:33

Witajcie smiley

Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny! U nas wiosna, jak widać na fotkach, króluje już od dość dawna, ale dziś akurat strzeliła focha i schowała nam słońce za chmurami wink Na razie jeszcze jest sucho, ale w prognozie są opady aż do jutrzejszego poranka... Deszcz potrzebny, ale przy okazji ma się znacznie ochłodzić... Niepotrzebnie...

Wczoraj jeszcze było całkiem ciepło, chociaż dość pochmurno. Po południu wyszliśmy na spacer za miasto i znaleźliśmy kwitnące zawilce!

Atusiu, moje zaangażowanie w wiosenne prace ogrodowe jest, jak by to określić... symboliczne wink Ogród mamy spory, ale w większości obsiany trawą. Zajmuje się nim głównie mąż, a ja dzielnie mu kibicuję laugh Czasami coś tam pomagam, dopóki kręgosłup nie upomni się o swoje wink

Basiu, u nas też mnóstwo mchu wśród trawy. Pojawia się co roku, ale teraz jest go wyjątkowo dużo. Będzie walka!

A póki co, pora na hasło, dziś z przymrużeniem oka:

"Najcenniejszym darem, jaki żona może dać mężowi, jest święty spokój." winklaugh
(Lidia Jasińska)

Miłego dnia heart

20.03.2020 13:09

OOO, zawilców jeszcze nie widziałam :)

My siedzimy w domu we troje, każde w swoim pokoju przy swoim komputerze. Jedna tylko mąż ma możliwośc wydrukowania czegoś ze swojego kompa. Wysyłam mu więc pliki i wtedy burzę jego święty spokój :)

Ale myślę, że byłoby znacznie gorzej, gdybym nie była zajęta pracą i wołała go do róznych domowych zadań :)

20.03.2020 16:18

Dzień dobrysmiley

Reniu, Wasza winorośl udaje, a wiosna wszędzie "strzeliła focha" i ma zamiar w tym stanie trochę trwaćwink. Ale kto by się przejmował. W końcu u nas marzec tak właśnie wygląda. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, więc tym bardziej trzeba na siebie uważać.

Zawilce, to dowód, że wiosna zabrała się do pracysmiley. Widziałam dziś forsycje. Są jeszcze w zwiniętych pączkach.

Święty spokój chciałaby mieć każda z nas, ale mężowie na pewno o nim marząsmiley. Zatem niech żony, choć czasem, podarują swoim mężom ten piekny darwink

Dziś można poświętować wiele okazji. Wybrałam dwie: Międzynarodowy Dzień Szczęścia i Dzień Bez Mięsasmiley

Gdy byłam w mieście trochę ludzi się kręciło. Wiadomo jest piątek, więc czas zakupów. Już wczoraj pojawiły się w pobliskim sklepie świeże drożdżesmiley. Dziś kupiłam jedną kostkę z nadzieją, że potem bez problemu też będą w sprzedaży.

Do apteki mogła wejść tylko jedna osoba i to dobry pomysł. Unikanie skupisk ludzi jest jednym z głównych zaleceń, więc tak należy robić gdzie tylko się da.

Dobrego popołudniasmiley

20.03.2020 16:52

Reniu u nas,niedaleko zagrody Zarii tez sa juz zawilce.Miałam nawet je sfotografowac ale jakoś mi umknęło...

Hasło dziś z humorem.No ale czasem faktycznie dobrze jest dac mężowi święty spokój czy tez opocząć od niegowink

Anetko u nas kazdy piątek jest bezmięsny.Zawsze tak w naszych domach było i tak już pozostanie...Dzień szczęścia też fajny.Oby było go w naszym zyciu jak najwięcejsmiley

U nas dzis pochmurno i cos czuję w kościach że deszcz będzie padał...wink

Spokojnego piąteczkuheart

20.03.2020 20:24

Dobry wieczór smiley.

Reniu, piękne zawilce , ja nie byłam sprawdzić co tam u nas w  lasku słychać.

Dziś za to , biorąc przykład z Reni symbolicznie pomagałam przy odświeżaniu naszych łąk.

Dzielnie obserwowałam , jak traktor ciągnął włókę, chyba tak to sie nazywa. Dla mnie to wygląda jak duża kolczuga , pięknie rozgarnia kretowiska, usuwa martwą trawę i chyba napowietrza ziemię. No i ten mech. Zauważyłam, że na suchych łąkach jest go sporo, ale na łąkach torfowych nie ma wcale.

Święty spokój dałam dziś nie tylko mężowi, ale i sobie , to tak jakbyśmy troszkę poświętowali Dzień Szczęścia.

Aniu, Zaria ma piękne widoki ze swojej zagrody, prosto na  wiosenne kwiatki :)

Spokojnego weczoru :)

20.03.2020 20:54

Witam:)

U nas pierwszy dzień wiosny, bez deszczu lecz chłodniej:)

Reniu, zawilce cudne, u mnie ani jednego:(

Haseło ok:)

Ja oba święta wskazane przez Anetkę dziś mogę świętować:)

Głupio się przyznać, ale tak bolą mnie palce, po pokułam przy przesadzeniu róż - ok. 40 sztuk:(

Więc kończę- dobranoc:)

21.03.2020 08:02

Dzień dobry smiley

Wczorajszy Dzień Szczęścia był u nas Dniem Domowego Szczęścia wink - calutki przesiedzieliśmy w domu. Od rana było pochmurno, coraz bardziej mglisto, aż w końcu zaczęło padać. I padało do wieczora, być może z niewielkimi przerwami. I ochłodziło się. W tej chwili nie pada, ale nadal jest pochmurno i powiewa od czasu do czasu. Najbliższe dni mają być chłodne i wietrzne, ale ze sporymi przebłyskami słońca smiley

U nas forsycje już w pełni rozkwitu, a w czasie przedwczorajszego spaceru spotkaliśmy także kwitnące drzewo:

Nie mam pojęcia, co to za drzewo, ale całe jest obsypane drobnymi białymi kwiatuszkami i wygląda jak panna młoda w białym welonie smiley

A teraz już pora na hasło:

"Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie."
(Henry Ford)

Miłego dnia i spokojnego weekendu heart

21.03.2020 09:20

Reniu, doskonale podejście do porazki nam podpowiedziałaś. Obysmy zawsze mieli siły, żeby tak ja traktować :)

To moja forsycja (z drugiej strony domu, nie ta, którą pokazywałam wcześniej)

I mirabelka: