Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

16.01.2020 19:36

Witam:)

Anetka ma rację, Renia ma talent do robienia zdjęć, dzisiejsze foto super:)

U Atusi też ciekawie, i jak sama pisze nie wiadomo jaka to pora roku. U nas było cały dzień cieplutko, słoneczko długo świeciło:)

Elu, super wycieczka dla córci, Zakopane to świetne miejsce:)

Pikantne potrawy, to moje smaki, wręcz większości rodziny, mogę poświętować:)

Ogólnie bardzo cenię to co mam, może dlatego tak mi źle gdy coś się zmienia, bo gdy to tracę doceniam to jeszcze bardziej...

Spokojnego odpoczynku:)

16.01.2020 20:30

Atusiu, Twój pejzażyk, jak malowany :) U nas dziś było bardzo wiosennie, nawet dało się odczuć ten dłuższy dzień.

16.01.2020 20:56

Reniu urocze niebo uchwyciłaś na fotce!

Atusiu i u Ciebie piękny pejzażyk!

Hasło faktycznie jak pisze Basia,trochę nas trzeżwi.Zazwyczaj narzekamy zamiast cieszyć się z tego co mamy...

Elu udanego wyjazdu dla Córki!

Ja ostatnio obiad muszę gotować na dwa,trzy dni.Z doświadczenia wiem że mam dni że po prostu nie mam kiedy ugotować więc wolę mieć zupę czy cokolwiek by tylko odgrzać i zjeść coś ciepłego i na szybko;)A gołąbki czy bigos czy fasolka najlepsze są na drugi dzień jak się "przyjmą"wink

Ja za mocno pikantnymi potrawami nie przepadam ...

U nas dziś ponury i pochmurny dzień.Jak zwykle " w biegu"więc nawet nie wiem kiedy minął...;)

Reniu gratuluję nominacji!

17.01.2020 07:45

Mój mąż źle znosi pikantne potrawy, więc ja jestem przyzwyczajona do łagodnych smaków. Czasem jednak ze Stasiem dobie mocniej coś doprawimy :) Ale nie sa to „żyletki” :)

Dziś już piątek, pełny tydzien roboczy szybko zleciał :)

17.01.2020 09:09

Witajcie smiley

Miło mi, że widzicie we mnie talenty laugh Myślę, że każda z nas ma takie uzdolnienia, które można nazwać talentami - w różnych dziedzinach smiley

Atusiu, fajną masz sasiadkę. A zdjęcie takie klimatyczne, mnie bardziej kojarzy się z późną jesienią, ale i przedwiośnie podobnie wygląda...

Ja lubię potrawy dobrze przyprawione, wyraziste w smaku, pikantne, ale nie za mocno. Czasem mi się coś mocniej przyprawi, wtedy ja zjem, ale mąż i synowie już narzekają, że za ostre... Wczoraj na obiad miałam lekko pikantne łazanki, więc można przyjąć, że Dzień Pikantnych Potraw został uczczony wink

Elu, 10 dni w Zakopanem - wspaniały wyjazd! Niech się Kinga tam dobrze bawi smiley

Aniu, dziękuję za gratulacje laugh Marta wybrała mnie na bohatera wyzwania, więc zapraszam do mojej kuchni smiley Mam nadzieję, że mnie odwiedzicie smiley

A oto dzisiejsze hasło:

"Dziwne są ścieżki szczęścia. Niektórzy potrafią zbudować swoje szczęście niemal z niczego, ocalić i rozdmuchać nawet najbardziej nikłą iskrę, choć wiatr i deszcz."
(Hanna Kowalewska)

I wspomnienie zimy sprzed 3 lat. Zaczynalam wtedy moją "służbę" przy Amelce...

To park w Żarach w zimowej szacie smiley

Życzę Wam miłego, pięknego dnia heart

17.01.2020 14:06

Witajcie smiley

U nas dzisiaj trochę zimno i bez słońca.

Dziękuję bardzo w imieniu Kingi, ja również mam nadzieję, że będzie udany, własnie mi napisała że za 30 minut będą w Poroninie, bo tam będą mieszkać w jakimś domu wczasowym i będą mieć duzo atrakcji smiley

Program:

• zajęcia sportowe
  • zajęcia na lodowisku, jazda na łyżwach

wycieczka do Zakopanego ze zwiedzaniem folklor, kultura i tradycje sportowe, Mała i Wielka Krokiew, Krupówki, kościół i cmentarz na Pęskowym Brzyzku

• nauka jazdy na nartach
  • spacer po najbliższej okolicy Poronin
  • Baseny termalne – TERMA BANIA w Białce Tatrzańskiej
  • gry terenowe – Questing
  • organizacja ognisk: z pieczeniem kiełbasek, z pieczonym ziemniakiem i jabłkiem
  • Wycieczka po okolicy  - kulig
  • warsztaty GOPR; TOPR.
  • Warsztaty rekreacyjne 
  • Fitness – układ choreograficzny
  • Konkursy
  • Wizyta– ciekawi ludzie w regionie
  • Zajęcia z profilaktyki zdrowia
  • Zajęcia z instruktorem sportu

Co do hasła to prawda, niektórzy potrafią zbudować swoje szczęście z niczego, a niektórzy mając dużo szczęścia potrafią to bardzo szybko stracić.

Miłego popołudnia i całego weekendu smiley

17.01.2020 15:55

Dzień dobrysmiley

Reniu, trzy lata temu była piękna zima. Bez wielkich zasp, ale jednak śnieg, tak potrzebny dla przyrody, był. Zdjęcie w zimowym klimacie, którego w tym roku nie ma.

Dzisiejsze hasło zawiera bardzo ciekawe spostrzeżenie. Każdy jest inny, więc jedni potrafią, mimo wielu przeciwności, trwać, nie tracić wiary i wypracować swoje szczęście. Dla innych nawet niewielka przeszkoda staje się górą nie do zdobycia i się poddają. Przy tym oczywiście tracą to, co mogło im dać szczęście.

Elu, bardzo ciekawy i różnorodny program przygotowano dla uczestników tego zimowska. Na pewno nikt nie będzie się nudziłsmiley

Może jeszcze nie wiecie, że dziś mamy swoje swiętolaugh. Jest Dzień Wszystkich Fajnych, czyli również nas rzecz jasnasmiley

Pogoda się zmieniła. Powiało chłodem, ale kiedy jak nie teraz.

Udanego weekendusmiley

17.01.2020 17:35

Dobry wieczór smiley.

Elu, bardzo bogaty plan zajęć ma Twoja Kinaga na feriach, na pewno wróci zadowolona.

Reniu, piękna zima na fotce sprzed lat. Najbardziej urzekła mnie ławeczka, tak sobie przycupnęła pod drzewami.

Sąsiadka super, nie mogę narzekać, a to nasza droga do siebie, czasem można tam spotkać dziki, sarny, a dziś rano Azor ze mną  wypuścił się na zwiady.Cyknęłam fotkę, a piesek oznaczył swój teren.

Wczorajsza fotka była jesienno- wiosenna, a dziś ? to samo miejsce, w zupełnie innej szacie.

Wcześniej była niesamowita mgła, tylko nie chciało mi się z łóżka wstawać, żeby to mleko za oknem utrwlić na zdjęciu.

Dzisiejsze hasło podoba mi się bardzo, mam cichutką nadzieję, że należę do tych szczęściarzy, którzy potrafią z maleńkiej iskierki rozpalić duże ognisko szczęścia i mało tego ciągle podsycać ten ogień, żeby szczęście sobie nie poszło w siną dal.

Fajnego wieczoru wszystkim Fajnym, którzy udzielają się na naszym fajnym wątku.

Tym którzy tylko zaglądają , też wszystkiego fajnego.laugh            

17.01.2020 17:51

Anetko, Atusiu tak to prawda plaz zajęć ciekawy i przynajmniej dzieci śnieg zobaczą smiley

17.01.2020 19:49

Witam:)

O, jakie ośnieżone fotki, u nas rano tesz szron pomalował co nieco, potem wyszło słonce i była słoneczna , fajna pogoda:)

Wszystkiego dobrego dla Wszystkich Fajnych, czyli dla Nas:)))-rzecz jasna:) Dziewczyny świetujcie:)

Hasło piękne, takie motywujące...

17.01.2020 21:03

Reniu oczywiście że postaram się pobuszować w Twojej kuchni...Masz wiele ciekawych przepisów,chętnie bym już testowała.Ale jak na razie życie na dwa domy i ciągle w biegu ale postaram się coś przetestować winkHasło piękne!I cudny park w zimowej szacie;)

Elu no u nas taka zima utrzymuje się od Świąt ,co wieczór jest mróz i dziś piękne słonko było.Kinga na nudę na pewno nie będzie narzekać.Plan zajęć jest imponującywink

Anetko to koniecznie ten Dzień Fajnych trzeba poświętowaćwinkŚwiętujmy więc!!!

Atusiu piękne,oszronione zdjęcia.A sąsiadka superwink

Miłego wieczoru!

18.01.2020 09:00

Dzień dobry smiley

Tak świątecznie się nam zrobiło laugh Trochę za sprawą tych zimowych fotek, a trochę za sprawą wczorajszego Dnia Wszystkich Fajnych wink Wszystkiego najlepszego, wszystkie Fajne Dziewczyny smiley I Chłopaki, jeśli tu zaglądają cichaczem wink

Elu, przebogaty program zimowiska Kingi. Na pewno wróci zachwycona!

Atusiu, piękny ten oszroniony krajobraz smiley U nas wczoraj był lekki szron, ale nie taki widowiskowy, jak u Ciebie wink

Ja dziś mam w planach gotowanie bigosu, dawno go nie robiłam... A Wy jak zamierzacie spędzić sobotę? W kuchni, czy może w plenerze?

Oto hasło na dziś:

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego. Każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
(Paulo Coelho)

Tylko czasami tego "cudu" nie zauważamy, albo go lekceważymy...

Życzę Wam dziś tego cudu, magicznej chwili. Nie musi zburzyć starego świata, ani stworzyć nowej gwiazdy, ale niech rozjaśni Wasz dzień i spowoduje, że będzie piękny smiley

Miłego dniaheart

18.01.2020 09:07

Dzień dobry:) 

Reniu u mnie bigos już pyrka na kuchni;) potem małe sprzątanie wyjazd do znajomych i  na zakupy. Oto moje sobotnie plany.

Super krajobrazy zimowe prezentujecie u mnie zimy brak.

Miłej soboty:)

18.01.2020 09:38

Elu, Kinga na pewno dobrze i aktywnie wypocznie. Świetnie, że wyjechała :)

Piękne fotki wstawiłyście.

U nas też wczoraj było chłodno, dzień smogowo krytyczny. Podobno bylismy 3 najbardziej zasmogowanym miastem na świecie crying

Dziś już troszkę lepiej :)

18.01.2020 10:07

Reniu Ty już działasz od ranasmiley

U nas piękne słonko i mrozik;)

Ja od 6rano w biegu nakarmiłam zwierzaki,byłam po pieczywo i w aptece.Teraz ogarnę dom.Jak pojadę do teścia około południa będę tam do wieczora.Jeszcze po drodze wstąpię na cmentarz,moja babunia miałaby dziś 95lat​​​​​​,odeszła trzy lata temu...broken heartZaświecę jej znicze na urodziny i Dzień Babci bo nie wiem czy we wtorek dam radę...Ja na obiad dziś robię gulasz.Bigos uwielbiam i zawsze robię na kilka dni;)

Basiu współczuję tego smogu :(

Hasło jest piękne.Teraz w czasie choroby teścia doceniam każdy dzień z nim spędzony...I choć jest ciężko to cieszę się że jest z nami!

Pięknej sobotyheart