Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

20.05.2019 21:34

Dobry wieczór smiley.

U nas cały dzień było ciepło i przyjemnie, teraz sobie spokojnie pada deszcz.

Wprawdzie dostałam powiadomienie, że będą burze, ale wszystko rozeszł się na boki.

Reniu, piękne te rzepakowe łany, ale najbardziej pdobają mi się Twoje czerwone spodnie. Chyba sobie też takie kupię, fajne są.

Jolu, wspaniale się bawiliście, widać to na Waszych uśmiechniętych buziach.

Twój mąż to chyba został gwiadą wieczoru , ma świetne poczucie humoru.

Anetko, chętnie bym sprawdziła ,czy i u nas kwitną akacje, ale jestem uziemiona w domu.

Jakiś paskudny robal ugryzł mnie w policzek i siedzę sobie z chłodzącym opatrunkiem pod okiem.

Ale to nic, przejdzie. Natomiast zastanawiam się , czy ten ktoś lub coś, co mi tak zryło rachityczny w tym roku trawnik miało sumienie ?

Moje sumienie na razie daje mi spać spokojnie, więc może nic mu nie będę podpowiadać.

Jutro, grabki w dłoń, trzeba pokonać intruza.

21.05.2019 08:02

Dzień dobry smiley

Dziewczyny, dziękuję bardzo za miłe słowa smiley

Jolu, fajne fotki, widać, że zabawa była przednia. W Waszych stronach taka 18-tka to jak u nas wesele wink

Anetko, nie widziałam jeszcze kwitnącej akacji w tym roku, ale być może już kwitną...

Aniu, świetnie udało Ci się "złapać" tego bociana w locie smiley

Atusiu, współczuję ukąszenia. Mam nadzieję, że dziś już lepiej smiley A ten "gość", który zrył Twój trawnik, zachował się bardzo nieładnie wink

U nas wczoraj w dzień trochę popadało, a kiedy po deszczu wyszliśmy na zakupy, na żywopłocie u sąsiadów zobaczylam takiego "alpinistę":

Wspiął się na wysokość ok. 1,5m i jeszcze wędrował do góry... Przypuszczam, że udało mu się pokonać ten żywopłot i "zaatakował" ogród sąsiadów wink

Dziś od rana świeci słońce, ale pod wieczór mogą przejść burze.

Oto dzisiejsze hasło:

"Im bardziej ludzie nas chwalą, tym bardziej powinniśmy uważać na to, co robimy."
(Paulo Coelho)

Miłego i pogodnego dniaheart

21.05.2019 13:27
[usunięty]
21.05.2019 13:34

Dzień dobrysmiley

Nie jestem zasypywana pochwałami, więc nie muszę zwiększać swojej czujnościwink. Ale sama lubię chwalić innych. I nieważne, czy za jakieś wielkie dokonania, czy za te całkiem zwyczajnesmiley. Wiem, że ten ktoś poczuje się fajnie, a mnie też się to udzielaheart

Atusiu, co tam wczoraj się u Ciebie działo? Nie dość, że Ty pokąsana, to jeszcze trawnik zaatakował jakiś podziemny desantowiecwink. Mam nadzieję, że dziś obie sytuacje zostaną zażegnane.

Ślimak, po dawce wilgoci, był w swoim żywiolesmiley. Na pewno się śpieszył, żeby skorzystać z tak sprzyjającej mu sytuacjiwink

I bociek Ani też się zameldował. To dlatego, żebyście się o niego nie martwiliwink

A dziś Dzień Odnawiania Znajomoścismiley . To takie nietypowe święto dla tych, którzy może już zapomnieli o kimś ze szkoły, studiów, czy o sąsiedzie z poprzedniego miejsca zamieszkania. Takich zapomnianych znajomych pewnie każda z nas ma wielu, a więc ten dzień motywuje nas do działaniasmiley

U nas pogoda, jak przez kalkę. Chmur sporo, wiatr wciąż silny, słońca niewiele, a opadów brak.

Miłego dniaheart

21.05.2019 20:50

Chwalić czasem trzeba a i człowiek lepiej się czuje słysząc pochwałę...

Reniu piękny ślimakwink

Atusiu zdrówka mam nadzieję że z Tobą lepiej już...smileyKret to potrafi szybko narobić szkód...

U nas intensywne opady deszczu.Pada i pada bez końca....

Spokojnego wieczoruheart

21.05.2019 21:27

Dobry wieczór smiley.

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za troskę.

Jak któraś na wycieczkę do lasu się wybiera, to tylko ze mną. Ja przyciągam wszystkie stwory , które gryzą, kąsają i co tam jeszcze np. włażą na głowę we włosy, chociaż mam czapkę.

Lekarka powiedziała, że to musiał byc jakiś rodzaj meszki, a że wcelowała pod oko to spuchłam i zdrętwiało pół mordeczki.

Już lepiej, tylko po lekach na alergię śpi się cały dzień. Ja tak mam i niestety córka też.

Nie ma się czym chwalić, tak patrząc na dzisiejsze hasło.

U nas w domu natomiast  jest zawsze podejrzane, jak mąż lub syn mnie chwalą.

Wtedy wiem, że chcą przeforsowac jakiś plan, który na pewno obudzi mój sprzeciw.

A że ja uwielbiam się targować, to zawsze rozwiązanie się znajdzie.

Reniu, chyba się nie pogniewasz, jak do Twojego "alpinisty" dołożę swojego  ślimaczka, któremu chyba woda zbrzydła.

Wspinał się na wierzbę nad stawkiem z determinacją równą zdobywcy ogrodu  Twoich sąsiadów.

Aniu, coś mało Ciebie dziś, a wczorajszy bocian świetny. smiley

Anetko,- pogoda przez kalkę- pierwszy raz słysżę, ale natychmiast sobie zapisuję w pamięci.laugh

21.05.2019 21:30

Dobry wieczórsmiley

Hasło myślę, że ma wiele racji, a pochwalić lubię owszem, i usłyszeć pochwałę także:)

Co do imprezu, bardzo dziękuję za miłe słowa, dodam tylko-był czad:)

Atusia, no wszyscy lgną do Ciebie, krecik też Cię nie ominął-a to urwis. Nam kiedyś całą redlinę ogórków przerył:(ot, i to storzenie Boże-stwierdził mój mąż, i ogórki posadziliśmy od nowa.

Reniu, a to Ci się udało piechura uchwycić, no super-bardzo mi się podoba:)

Aniu , ślę Ci nasze , dzienne promienie, w południe była burza, a potem świeciło słońce i pod wieczór mój, nagonił mnie do pryskania mszyc-bo u nas zatrzęsienie:(

A na koniec, dla Was wszystkich niespodzianka i pytanie-którz to?ma niecałe dwa tygodnie: