Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

19.05.2019 20:30

Cześć Wam, ponieważ weszłam tu na gapę i nie chcę akurat odnieść się do żadnego z haseł, a coś napisać Atusi, wkupne to hasło wylosowane w moim notesiku z cytatami (taki też mam ;) ) 

"Jeśli masz dobre myśli, będą lśnić na twej twarzy niby promienie słońca i zawsze będziesz wyglądać pięknie"

Roald Dahl,

tak swoją drogą autor tego hasła jest jednym z moich ulubionych autorów prozy dziecięcej, uwielbiam m.in. "Czarownice" :)

Atusiu, to "mów do mnie jeszcze", a potem "chrrryyy" brzmi mi jakoś dziwnie znajomo. Nieraz wydobywam z siebie jakieś wyżyny, wyszukuję pięknych, ciepłych słów, by opisać, opowiedzieć coś miłego, coś co może podnieść na duchu, ocalić ten dzień od zapomnienia, nadać mu sens, albo choć rozśmieszyć..w odpowiedzi na moje starania "mhmm" a za chwilę "chrrrry". A przecież nie jestem mężatką z wieloletnim stażem! Widocznie wszyscy mężczyźni pod pewnymi względami są niezmienni.

19.05.2019 20:32

to jednak obcy i wciąż niezbadany gatunek, choć prosty w obsłudze i pielęgnacji. 

19.05.2019 21:14

Dobry wieczór smiley.

Gucianku, nie jest to pocieszenie, ale ten typ pt ; chrrrry,  tak ma od zawsze, przynajmniej zakupiony przeze mnie model.

Natomiast sam potrafi godzinami bajdurzyć i ja cierpliwie słucham, jakoś zasnąć nie mogę.

Pewnej nocy gadaliśmy do 4 rano, a potem stwierdziliśmy, że jesteśmy strasznie głodni i upiekliśmy kurczaka z rożna.

Tylko to było w lodówce oprócz światła.wink

A tak wracając do tytułów powieści - "Czarownice", jako mała dziewczynka ? to chyba nie dla mnie. Kocham niezmiennie Kubusia Puchatka .

Natomiast tytuł książki z którego Renia zaczerpnęła cytat, brzmi intrygująco.

"Niebo w kruszonce" ? do czego to odnieść, już wiem - do nieba na łące.

Czyż te "żabie oczka" nie wywołują uśmiechu na Waszych twarzach  ?

Basiu, zwolnij. Czasem na prawdę warto, zanim życie zmusi nas do tego.

Moja biała róża powypuszczała mnóstwo maleńkich krzaczków, może ona też musiała troszkę przystopować, żeby zakwitnąć i zapachnieć jeszcze piękniej.smiley

19.05.2019 21:46

Witamsmiley

Po tych imrezach jestem padnięta-po wczorajszej 18 i dzisiejszej rocznicy komuni, i tylko tak czytam, i bardzo mi się podoba co na temat dzisiejszego hasła napisałyście.

Reniu , Atusiu róże super.

Pomidorki też mam już posadzone, a pokrzywy też przerabiam na gnojówkę, działa cuda, jest wspaniałym nawozem.

Spokojnej nocysmiley