Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

15.05.2019 21:59

Aniu, wierszy znam,pięknie u Was pobieliło, szkoda że w maju(szkoda czosnku). Pozdrawiam cieplutkosmiley, a jak teść?

16.05.2019 07:34

Witajcie smiley

Atusiu, to niebieskie nad drzewami to niebolaugh Fotka z poniedziałku. Cieszę się, że udało mi się uchwycić ten błękit, bo nie jest to ostatnio codzienny widok.

Małgosiu, mam nadzieję, że słoneczko przyjdzie i do nas....

Aniu, tego śniegu to Wam nie zazdroszczę. U nas zimno i pada, ale deszcz tylko.

Oto dzisiejsze hasło:

"Świat trzeba zmieniać, rzecz jednak w tym, że zacząć należy od siebie."
(Fiodor Dostojewski)

Oby wszyscy zmieniali się na lepsze....

Miłego dniaheart

16.05.2019 08:02

Też nie słyszałam o Święcie Niezapominajki :)

Aniu, rzeczywiście, najprawdziwszy śnieg. 

Atusiu, niestety, u mnie już bez przekwitł. Jak całkowicie zeschnie, to trzeba bedzie go poobcinać. I czekan na nowy :)

Każdy jest inny i chciałby widzieć świat takim, jak jemu odpowiada. czasem więc warto rzeczywiscie najpierw sobie się przyjrzeć.

16.05.2019 11:18

Dzień dobrysmiley

Reniu, pięknie by było, gdyby wszyscy, jak napisałaś, zmieniali się na lepsze. Sa tacy, których ich własne zło "niesie" i wciąż się szczycą tym, co robią. Żadnej refleksji. Przykro patrzeć. Tym bardziej, że za to nie płacą, choć patrząc tak po ludzku, zwyczajnie, każdy taki powinien zapłacić. Jedyne co nam pozostaje, to wierzyć, że dobro i tak zwyciężysmiley. Nawet, gdy ci, którzy powinni zacząć zmianę od siebie, tego nie zrobią.

Piszecie o opadach, u Ani o, zgrozosad! śniegu, ale dopiero teraz widać jeszcze bardziej, jaka była susza. Tak, jak napisała Jola, przyroda dostała to, na co tak długo czekała. U nas bez, po dawce wody, pięknie się rozwinął. Drzewa też pełne liści. Nawet trawnik się trochę zagęściłsmiley. Dziś, po paru naprawdę chłodnych dniach, jest ciut cieplej, a ma być dużo lepiej.

Wracając do Święta Niezapominajki, wiedziałam o nim odkąd się pojawiło. Pomysłodawcą był, nieżyjący już dziennikarz radiowej Jedynki, Andrzej Zalewski. Bardzo ciekawie mówił o przyrodzie, pogodzie i zjawiskach z tym związanychsmiley. To nie był taki zwykły pogodynek. Miał pasje, ale też z pasją mówił o tym, na czym się znał i czym się interesował. Miło go powspominaćsmiley

Dobrego dniasmiley!

16.05.2019 13:11

Dzień dobry smiley.

Deszcz, którego niektórzy z nas mają już dosyć pięknie zmienił świat wokół mnie na jasnozielony.

Nie chcę za bardzo zmieniać świata, siebie? no, tak sobie.

Jednak zanim zacznę pracować nad moim  devil charakterkiem, napiszę, że bez jest dla nas , którzy tu zaglądają, szkoda, że zapachu nie da się przesłać.

Natomiast maleńki gość na liściu w kształcie serca dla Reni, która pokazuje nam dziś znów piękny widoczek.

Reniu, wiem, że nia przepadasz za tymi stworzeniami, ale czyż nie jest uroczy taki dziergający pajęczynkę maluch?wink

Basiu, co do Święta Polskiej Niezapominajki - Ty jesteś po prostu za młoda.

Eko Radio to była bardzo fajna audycja, u mojego taty obowiązkowa, miłośnika działki w mieście.

Fajnie Anetko, że przypomniałaś nam to święto.Jesteś miłośniczką przyrody, jak mój tato .

Na pewno też masz taką rękę do kwiatów, jak tatko.

Wsadził patyki i wyrosło drzewo, ja wsadzę patyk , a on jeszcze lepiej uschnie.laugh

No, cóż, życzę na dziś pogody takiej, jakiej każda z nas na  pragnie.

16.05.2019 16:29

Mamy przerwę w opadach, choć wciąż jest pochmurno. Zapowiedź mówi, że ta przerwa tylko do wieczora. Na termometrze 17 stopni, a to już temperatura majowa, więc poszło ku lepszemusmiley. Przed chwilą usłyszałam, że dzień mamy krótszy od najdłuższego już tylko o godzinę. Jak to wydłużanie szybko poszło. Za szybko...

Atusiu, co Ty piszesz o tym patyku? Chyba nie jest tak źle z Twoją "ręką ogrodnika"wink. Staram się, żeby moim kwiatom było jak najlepiej. Ale bywa, że coś "przedobrzę", albo nie zadziałam na czas. Lubię popatrzeć co się na parapetach dzieje. Teraz dużo, bo to jest TEN CZASsmileyheart

A Twój bez, z resztką deszczu na liściach, bardzo ładnysmiley

16.05.2019 21:08

Dobry wieczórsmiley

Atusiu, aż mi zapachniało bzem, u nas jeszcze kwitnie, ale nie taką cudowną bielą jak u Ciebie. Dziękujesmiley.

Jeśli chodzi o zmiany, to pewnie we mnie można by jeszcze wiele zmienić, ale ja lubię jak jest bez zmian. A świat, pędzi do przodu i szybciutko się zmienia, zbytnio nie pyta nas o zdaniewinksurprisesmiley.

Reniu, dzisiejsze foto też ciekawe, troszeczkę mroczne.

A u mnie-głóg, w maju ma tysiące maleńkich różowych kwiatuszków, jak dla mnie miniaturowych różyczek oraz pierwsza w tym roku róża, która zakwitła w moim ogrodzie-róża pomarszczona, a pachnie...ach, szkoda, jak pisze Atusia, że przez ekran nie można zapachu przesłaćsmiley: