Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

12.05.2019 20:40

Witamsmiley

Cieszę się bardzo, że u Reni pogdnie i wszystko się udało, a u Anetki, że pada i będzie padaćsmiley.

Hasło , jak najbardziej prawdziweyes, nie będę psuć dobrej myśli.

U nas w parafi też była komunia i do 16 tej nie padało, a potem spadł upragniony deszczsmiley.

A w ogrodzie upolowałam piękne poduchy rogownicy kutnerowatej:

Miłego wieczoru ! smiley

13.05.2019 08:10

Dzień dobrysmiley

Jolu, znam te urocze kwiatki, nie wiedziałam tylko, że się tak niezbyt uroczo nazywają wink

Okazuje się, że ogrodnik Pankracy wszędzie wczoraj podlewał wink Jak nie z rana, to po południu laugh Najbliższe "ogrodnicze" dni też mają być deszczowate i niezbyt ciepłe, a najzimniejsza Zośka. Oby później się ociepliło...

Oto hasło na dziś:

"Tylko niektórzy z nas uczą się na błędach innych; reszta musi być tymi innymi."
(Robert Lee Frost)

No cóż, niektórzy nie potrafią się niczego nauczyć, ani na własnych, ani na cudzych błędach. Tym bardziej bez wcześniejszych błędów wink

Życzę Wam miłego dnia i udanego tygodniaheart

13.05.2019 08:27

Ja też te białe kwiatki znam, nawet mam w ogródku. Ale nazwy nie byłam świadoma.

Atusiu, sok z kapusty tez lubie, kupuję go sobie czasem. Mamy tu nadolnym śląsku takie gospodarstwo ekologiczne zajmujące się kiszonkami, które sprzedaje ten sok w buteleczkach. Popijam go sobie czasem. jest dobry na przemiane materii :)

A Mamę rzeczywiście mam wspaniałą, dzięki :*

Ja myślę, że jednak najlepiej człowiek uczy się na swoich błędach. Przynajmniej ja ;) Więc służe innym za maeriał do zdobycia rozsądku ;). Ale sama jestem dosc rozsądna (nie chwaląc się ;)), więc te błędy nie zdarzają mi się zbyt często :)

13.05.2019 09:20

Witajcie smiley

Tez mam takie kwiatki w ogródku, ale nie wiedziałam jaką maja nazwę.

Wydaje mi sie że człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach, bo na cudzych nie bardzo potrafi.

Miłego dnia smiley

13.05.2019 12:53

Dzień dobrysmiley

Każdemu się zdarza błądzić. Jedni mają to w genach, a inni, jak Basia, są bardziej rozsądni i błędy zdarzają im się rzadko. Ja też mam za sobą parę takich dużego kalibrusad. Wiele mnie nauczyły. Teraz, jak to w życiu bywa, jakieś popełniam, ale nie aż takie, żeby słono za nie płacić. I raczej tylko na własnych błędach się uczyłam i dotąd uczę.

Jolu, co to za nazwa- rogownica kutnerowatasmiley. W drugim jej członie część słów taka sama, jak w nazwie miasta Kutno. Ale to pewnie nie od tej nazwy miasta wzięła się ta rogownicawink. A co do Kutna- Jolu, bywasz na Święcie Róży we wspomnianym Kutnie? Jest zawsze we wrześniu. My byliśmy u ubiegłym roku. Myślałam, że to święto ma wiekszy rozmach. Ale tych róż, to faktycznie można było sporo pooglądaćsmiley.

Tu deszcz, owszem, trochę popadał. Nie wiem jak długo i ile w nocy go spadło. Ale od samego rana już ani kropli i zimno jest, bo tylko 11 stopni przy bardzo silnym wietrzesad.

Udanego tygodnialaugh

13.05.2019 13:06

Dzień dobry smiley.

A ja mam takie kwiatki, jak Jola na łące. Niestety u nas było okropnie sucho, łąka bardzo marna i kwiatuszki też takie sobie.sad

Basiu, to chyba wszędzie są takie gospodarstwa ekologiczne, moje ulubione to produkujące kozie sery, masło z mleka prosto od krów i numer jeden pod względem urody - gospodarstwo produkujące lawendę. Jest niesamowite, jak zakwitną całe fioletowe pola.

A sok z kapusty kiszonej często dostaję od pani, która kapustę kisi sama i ją sprzedaje.

Klienci , nie wiedzą, co dobre, kupują samą kapustę, a dla chętnych jest sok - gratis do kapusty.

Ja to tak mam, że często popełniam błędy, tak jak inni. Czasem wyciągam z tego wnioski, ale zdarza się, że pokusa popełnienia tego samego błędu jest bardzo silna i ulegam devil, a potem się martwię. Czy można gdzieś kupić zdrowy rozsądek?wink Pierwsza stanę w kolejce, bo mam wrażenie, że chętnych byłoby wielu.

Natomiast dziś przyglądałam się mojej małej jabłonce i zobaczyłam, że wyciągnęła wnioski, obserwując swoje starsze koleżanki, którym kwiaty zmarzły.

Poczekała troszkę , po deszczu zakwitła sobie i ma mnóstwo różowych pączków. Ciekawe , czy jabłuszka będą ?

Fajnego poniedziałku:))

13.05.2019 14:56

Dzien dobry,

Wczorajsze jak I dzisiejsze haslo bardzo madre. Ja naleze chyba to tych " zdroworozsadkowych" co nie oznacza ze nie popelniam bledow, a jesli chodzi o nauke to staram sie wyciagac wnioski zarowno ze swoich jak I innych potkniec.

Dziewczyny ladnie u Was prawdziwie wiosennie, widac przyroda nie proznujesmiley.

U mnie znowu pada I ponoc bedzie padac przez nastepne kilka dni. Jedynie sobota byla ladna I sloneczna. Udalo mi sie zrobic zdjecie azaliom w pelnej krasie.