Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

09.05.2019 23:42

Aniu wszystkiego najlepszego w tak szczegolnym dniu, duzo zdrowia, spelnienia marzen oraz duzo milosci, buziaczkiheartkisssmiley

Tort jak I bukiecik super, mila niespodziankasmiley

Jolu, gratulacje dla Nati za zdany egzaminyes Widac ze dzien zakonczylas w pozytywnym nastroju i dzien nalezal.do Ciebie. Oby takich dni bylo wiecej, zycze to Wszystkim tu zagladajacym czytelnikomsmiley

Spokojnej nocy:)

10.05.2019 07:14

Dzień dobry smiley

I znowu piątek... I kolejny weekend przed nami laugh

Aniu, wszystkiego najlepszego! Jak najwięcej takich dni "dla Ciebie" smiley Dużo zdrowia i spełnienia marzeń - tych codziennych i tych "od święta" smiley

Specjalnie dla Ciebie - bukiecik konwalii:

Jolu, gratulacje dla Nati smiley

Małgosiu, piękne azalie smiley

Wczoraj po porannym deszczu rozpogodziło się, chociaż jeszcze pokropiło kilka razy. Ale ogólnie było raczej pogodnie i dość ciepło. Dziś poranek pochmurny, prognoza przewiduje niewielkie opady dziś i jutro, a w niedzielę nawet spory deszcz. Mam nadzieję, że się jeszcze odmieni, bo w niedzielę mamy ważną uroczystość rodzinną - Pierwszą Komunię Świętą Szymona. Przydałaby się ładna pogoda...

A oto hasło na dziś:

"Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem."
(Lucy Maud Montgomery)

Błędów chyba nie da się uniknąć, ale warto postarać się, aby je zminimalizować smiley

Miłego i pogodnego dniaheart

10.05.2019 07:25

Aniu, wszystkiego najlepszego! Duzo zdrowia i siły. Czterdziestka nie ejst taka zła - ale widze, ze o tym wiesz, bo się nie buntujesz tylko świętujesz :) Nawet przy niesprzyjających okolicznościach. Jesteś bardzo dzielna!

Jolu, gratulacje dla nati, oby tak dalej!

Gucia, masz tację z tymi malutkimi radościami. trzeba je dostrzegać i się nimi cieszyć :) Jednak hasło wydaje mi się, że mówi o bilanxcsie całego dnia, tego, co w nim przeważa. Ty jestes zwykle radosna i empatyczna, ale jak - sama piszesz - zdarzją Ci się też kiepskie okresy - wtedy znikasz... 

Mysl, która zacytowałaś bardzo mi się podoba, choć - przyczepiając się... na pewno i w deszczu mozna tańczyć z radosci - choćby dlatego, ze pada po wielu dniach suszy. Ale to tak na marginesie :)

Reniu, Montgomery niby ma rację, ale uważam, że nie można się odciąć od rzeczy, które były wczoraj. A już na pewno nie mozna zapominać (bez zadośćuczynienia lub przeproszenia) o błędach, które zrobiliśmy wczesniej, a miały negatywny wpływ na innych.

U nas pogodnie, niebo czyste, a rano była mgła :)

10.05.2019 07:38

Basiu, zgadzam się z Tobą - nie można się odciąć od tego co było wczoraj, na to, co było nie mamy już wpływu. Możemy tylko postarać się naprawić popełnione błędy. Ale Lucy mówi o jutrze, na które w jakiejś części mamy wpływ - choćby przez to, że mamy szansę na niepopełnienie błędów. I z tej szansy trzeba korzystać, zanim "jutro" stanie się "wczoraj", żebyśmy znowu nie musieli naprawiać błędów, często tych samych, co poprzednio.

10.05.2019 08:05

Fakt Reniu :) Spojrzałas na to tak jak ja w pierwszym momencie. Czyli, że mamy szansę nie popełnić NOWYCH błędów :) Dopiero potem przyszła refleksja, ze nie ma jutra bez wczoraj czy dziś

10.05.2019 08:18

Dzień dobry smiley.

Ale się u Was wczoraj działo, u mnie też.

Jednak nie było źle i nie trzeba wymazywać z pamięci wczorajszego dnia. Dzięki niemu mam już dziś wolne( ach ten piątunio).

Wczoraj wprawdzie nie tańczyłam w deszczu ( bo prawie nic nie padało),jednak nie był to dzień przeciwko mnie , a zakończył się równo przed północą.

Wtedy przytuliłam głowę do poduszki, a mój mąż wcinał jeszcze sławne już kanapki z pomidorem i cebulką. laughCebula miała bardzo intensywny zapach, taki konkretny , że jeszcze dziś rano krążył sobie po domu.

Jutro też zapowiada się przepięknie, jak ładnie określiła je pisarka, a zacytowała Renia - czyste.

Postaram się tego nie zepsuć, na sobotnie śniadanie kupię inną cebulkę dziś na targu.wink

Małgosiu, przepiękne azalie.

Jolu , to już najgorszy maturalny stres u Was minął.

Reniu, taka polska ta droga na Twoim zdjęciu.

Aniu wszystkiego najlepszego z okazji takiej fajnej , okrągłej rocznicy.

U nas nareszcie zakwitł bez i podzielę się nim z Tobą, pachnie niesamowicie.

Do bukietu konwalii od Reni dołączam swoje kwiatuszki, takie prosto od serca heartdla przemiłej Czterdziestkismiley.

Udanego piątku :)))

10.05.2019 11:05

Dzień dobry smiley

Aniu przyjmij jeszcze spóźnione życzenia , ale szczere ode mnie, wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i radości z życia, potwierdzam, że 40 nie jest taka zła heart

Wczoraj nareszcie skończyłam plewić truskawki, teraz już czekam na owoce , wszystkich nie udało mi się ująć na zdjęciu, ale mam ich sporo .

Miłego dnia smiley

10.05.2019 11:32

Dzień dobrysmiley

To nam się na koniec wczorajszego dnia szacowna jubilatka pojawiłasmiley . Aniu, jesteś jeszcze młoda, (my też, ale niektóre troche inaczej młodewink). Życzę abyś nadal miała w sobie tę radość życia i optymizm, który można wyczytać nawet w Twoich postachsmiley. Dużo tego, czego sobie sama życzysz i o czym marzyszheart. A te, dołączane do życzeń, kwiaty same białe. Pięknesmiley

Co do hasła, to nawet każde dziś od samego rana jest czyste. Co nowy dzień przyniesie okazuje się u jego schyłku. Czasem nie robimy błędu, a i tak nie jest dobrze. Ale bywa, że coś "nabroimy" i trzeba potem to naprawić. A już na pewno, gdy dotyczy to kogoś innego. Choć z tą naprawą i przepraszaniem chyba nie zawsze tak gładko idzie. Jednak, jak pisze Basia, nie można o tym zapominać, czy udwać, że nic się nie stało.

Małgosiu, ta azalia, to cud miódlaugh. I ten soczysty kolor. Cudna.

Atusiu, mnie się ostatnio też zdarzają tak wykwintne posiłki, jak chleb, czy bułka z pomidorem plus cebula lub szczypiorsmiley. To smaki dzieciństwaheart. A pomidory już, czy wreszcie, znów są prawdziwie, z czego niezmiernie się cieszę. Teraz zaczął się mój czas. Jem i będę jeść dopóki takie będą, bo je po prostu uwielbiamheart

Jeśli mowa o deszczu, to jak ksiądz kropidłem, coś spadło. I dlatego ziemia wciąż jasnoszara. Niestety.

Widzisz Jolu, już kolejny egzamin Nati zdany, więc jest, jak pisałam- prawie luziklaugh.

Reniu, sielskie obrazy na Twoich zdjęciach. To drzewo dokładnie takie, jakie zapamiętałam z dzieciństwa. Nawet identyczne rysowałam w szkolesmiley. Choć akurat rysownik ze mnie marny, ale nie można mieć wszystkich talentów, bo się w głowie poprzewracawink.

Miłego piątkusmiley!

10.05.2019 18:36

Anetko, ja też uwielbiam pomidory. I cierpię bardzo, gdy trzeba im powiedziec Addio... Dobre spostrzeżenie, że Ania dostała białe kwiaty. Nawet od Bietki :)

10.05.2019 19:38
[usunięty]
10.05.2019 19:47

Witajcieheart

Dziewczyny dziękuję Wam z całego serca za piękne życzenia i cudowne kwiatyheartKonwalie i bzy to moje ukochaneheartGdyby tylko się dało zaprosiłabym Was wszystkie na torcika,plotki i winkowink

Reniu hasło trafne tym bardziej że jutro sobota.Ale to fakt jutro zapisze nową historię naszego zycia...Życzę Wam,Reniu pięknej pogody na Komunię wnusia.To bardzo ważna uroczystość !!! A tą dróżką z Twojej fotki chętnie wybrałabym się na spacerek z Brutusem.Jest taka prosta,nie tak jak u nas pod górkęwink

U nas wczoraj padało caluteńki dzień i to bardzo intensywnie.Dziś przeszła burza.Ale deszcz jest nam teraz bardzo potrzebny...Chcieliśmy się wybrać na Wiktorówki w niedzielę ale znów zapowiadają kiepską pogodę.

A ja wczoraj dostałam w prezencie depilator.I chciałam Was zapytać czy depilacja boli? Bo jakoś nie mam odwagi próbować....Rozglądałam sie za depilatoremwinkniby chciałam kupić,niby się bałam...Teraz mam i nachodzą mnie wątpliwości i strach...Jedni chwalą że nie boli,inni narzekają...A Wy co mi doradzicie?

Jolu gratki dla Nati !!!yes

Spokojnego piątkowego wieczoruheartJeszcze raz dziękuję za życzeniaheart

10.05.2019 20:36

Aniu, ja doradzam Ci spróbować :)

Wszystko zalezy od depilatora oraz rodzaju i kondycji włosków które masz. I miejsc, z których chcesz się ich pozbyć. Ja za pierwsze stypendium na studiach kupiłam sobie to urządzenie i służyło mi przez kilka ładnych lat. Potem chodziłam na wosk, a ostatecznie załatwilam sprawę laserem.

10.05.2019 22:11

Dobry wieczórsmiley

Hasło piękne i prawdziwe. Pięknie piszecie na ten temat.

Ania dostała cudne kwiatki, aż umnie zapachniało.

Renia, super zdjęcia, Atusia ma rację, taka polska ta droga...

U nas w domu, pomidory uwielbiamy wszyscy, a najlepiej jeszcze z cebulką i śmietanką-i jak tu trzymać liniewink.

Aniu, nic więcej niż Basia Ci nie doradzę, napisała naprawdę wyczerpująco yes.

Na koniec dziękuję w imieniu Nati, w poniedziałek ustny angielski ją czeka.

Dziś w ogrodzie zrobiłam foto-ubiorkowi wiecznie zielonemu, kokoryczce wielokwiatowej i prawdopodobnie jakiejś odmianie cebulic, wszystkie kwitną na biało i ślę dla Was, niestety pachną słabo , cieszą oko: