Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

19.02.2019 00:31

"Ciało pielęgnuję, bo jest domem duszy. Kiedy jest mu dobrze, moje dusza mruczy."

Maria Peszek "Hedonia"

19.02.2019 08:57

Dzień dobry smiley

Guciu, bardzo ładna sentencja smiley Często mówimy o duszy, trochę zaniedbując ciało. Ale jeśli zadbamy o ciało i to i dusza poczuje się lepiej wink

Atusiu, nie wiem, co to jest to zielone na polu... Zastanawialiśmy się z mężem nad tym już wcześniej i doszliśmy do wniosku, że może to jest tzw. zielony nawóz, wysiany jesienią rośnie sobie na polu, wiosną zostanie zaorany i zasili glebę, na której zostanie wysiana właściwa roślina uprawna... Druga opcja jest taka, że to rzepak ozimy. Popatrzyłam na zdjęcia w internecie i nawet do tego rzepaku pasują. W sumie u nas jest sporo pól rzepakowych, więc może ten rzepak powinien być opcją pierwszą, a nie drugą.. wink

Jolu, fajną mieliście zabawę smiley

Małgosiu, wycieczka na pewno Wam się udała laugh

Nasza wycieczka w góry też pięknie się udała, chociaż nie do końca tak, jak zaplanowaliśmy wink Pojechaliśmy sobie do Świeradowa i kolejką gondolową wjechaliśmy na Stóg Izerski. Planowaliśmy małą wycieczkę przez szczyt Stogu na drugą stronę na górę Smrek, ale śnieg, którego jest jeszcze mnóstwo, okazał się topniejący i bardzo śliski. Więc zawróciliśmy, popodziwialiśmy widoki, pospacerowaliśmy trochę między schroniskiem a górną stacją kolejki (tam też wyślizgane - przez narciarzy) i zjechaliśmy gondolą na dół. Udaliśmy się na spacer po uzdrowisku - w mieście też jest jeszcze sporo śniegu, chodniki i schodki miejscami oblodzone... Dzień spędziliśmy bardzo miło smiley

Poniżej kilka fotek z wycieczki:

I jeszcze dzisiejsze hasło:

"Wiek nie chroni cię przed miłością, ale miłość do pewnego stopnia chroni cię przed wiekiem."
(Jeanne Moreau)

Miłego i pogodnego dniaheart

19.02.2019 14:43

Dzien dobry,

U mnie sloneczny i mrozno a jutro ponoc ma padac snieg.

Reniu haslo bardzo mi sie podobaja bo I jest w j duzo prawdy, milosc czlowieka I dodaje skrzydelsmiley

My wczoraj z mezem troche pobylismy razem, zaplanowal wycieczke aby zwiedzic ladne historyczne miejsce ALE po drodze wstapilismy do salonu samochodowego- planowo mielismy tam spedzic jakies pol podziny- a wyszlismy Po 4 godzinach. Nawet sie nie denerwowalam..... dobrze ze dzieci zostaly w domu bo i pogoda byla nie do chodzenia po miescie, padalo I bylo chlodno. I ostatecznie nie zwiedzilismy tego co bylo zamierzone bo jeszcze mielismy 2 godziny jazdy pwrotnej za to wstapilismy na bardzo dobra pizzewink. Czasem trzeba poprostu pobyc ze soba I porozmawiac lub wysluchac tego co ktos ma do powiedzenia.

Jolu, super spedziliscie weekend, to bardzo fajnie ze ksiadz zorganizowal taka impreze, bedziecie miec swietna pamiatkesmiley.

Reniu, swietna wycieczke i super widoki, ja kocham gory, tam czuje sie najlepiejsmiley.

Milego wtorkusmileyA dzisiaj w moim kalendarzu Dzien Mietowej Czekoladysmiley

19.02.2019 15:41

Dzień dobry laugh.

Guciu, mi przytoczona przez Ciebie myśl kojarzy się z bardzo popularnym kiedyś powiedzeniem ;

"W zdrowym ciele, zdrowy duch", nie jest może takie milutkie jak Twoje, ale karmiono mnie nim długo.

Reniu, mi też to wygląda na rzepak, bo poplon mam za oknem i on cały umarzł, zostały same suche badylki.

A tak dodam, że tu w okolicach Mławy rzepaku nie uprawia się, za słabe ziemie, ale już pod Ciechanowem gdzie króluje bdb ziemia pięknie kwitnącymi rzepakowymi polami można latem cieszyć oczy, z nosem gorzej, bo ja tego zapachu nie lubię.smiley

Pięknie w górach na Twoich zdjęciach Reniu, ja w Świeradowie byłam chyba w ubiegłym wieku, bo kolejki gondolowej nie pamiętam.wink

A dzisiejsze hasło jest dla mnie takie wspomnieniowe.

Moja ciocia z wujkiem, ale taka trochę dalsza rodzina, przeżyli ze sobą ponad 60 lat. Gdy zmarła ciocia, tydzień po niej zmarł wujek.

Pamiętam ich jako już mocno starszych ludzi, jednak młodzi mogli się od nich uczyć tego zakochania, szacunku i wzajemnej troski jednego o drugie.

Nikt nie liczył ile oni mają lat, ta miłość to było przedłużenie ich młodości aż po wiek sędziwy.

Jolu i Małgosiu, czas spędzony z bliską osobą - bezcenny, obojętnie czy spędzony na tańcach, czy rozmowie, najważniejsze, że razem i dla siebie.

Renia pokazałą nam kwitnącą leszczynę, a ja w leszczynie znalazłam to gniazdko. Ciekawe, czy na wiosnę ktoś w nim zamieszka?

19.02.2019 16:03

Dzień dobrysmiley

Hasło na dziś w stu procentach trafne. Miłość czyni tyle dobra, że nawet lat dzięki niej ubywalaugh. I to dopiero jest mocheart!

Reniu, Twoje fotki pełne błękitu i bieli, czyli królują tam wciąż zimowe krajobrazy. 

Atusiu, a to gniazdko na pewno nie pozostanie puste. Zrobione z taką precyzją, więc nie może się zmarnowaćsmiley.

Małgosiu, dzięki za informację o Dniu Miętowej Czekoladysmiley. To moja ulubiona. Koniecznie muszę zjeść kosteczkę, a może i dwiewink...

19.02.2019 18:13

Witamsmiley

Reniu, super widokiyes,super, że wycieczka udana.

Małgosiu, taka wycieczka z super pizzą, to coś co też lubięyes.

Anetko, ja też skubnę ze dwie czekoladki miętowe, oj sporo kalorii, ale takie pyszne..., a co mi tamwink.

Atusiu, piękne gniazdo. A twoje wspomnienie o wujku i cioci, przypomniało mi też takie małżeństwo z rodziny, też tak szybko umarli, jedno po drugim, a mieli po przeszło 80 lat, zawsze zadowoleni z życia i wszędzie za ręce, jak para zakochanychheart.A hasło, jak najbardziej prawdziwe, miłość uszklidli każdy wiek.

Miłego wieczorusmiley, najlepiej we dwojeheart.

19.02.2019 20:45

Dobry wieczorsmiley!!!

Milosc nas odmladza dodaje sil i wigoruheart

Reniu zerknelam na Twoje foteczki i az dech zaparlo mi w piersiach...Przecudne!!!Ja tez bym juz chetnie gdzies poszla...Ale na razie rekompensujesz mi to cudo-fotkamiyes

Malgosiu super mialas wycieczke.To nic ze w salonie samochodowym grunt ze z MezemwinkA plany zwiedzania na pewno zrealizujecie innym razem;)

Jolu taki ksiadz to skarb ze potrafi zorganizowac taka randke i jeszcze bawic sie razem z parafianamilaughPozazdroscic takiego ksiedzayesCiesze sie ze tak super sie wybawiliscie;)

Atusiu gniazdko pewnie niebawem sie zapelni;)

A ja nie lubie czekolady wogole a juz mietowej to strasznie...

U mnie piekna pogoda dzis byla.A teraz ksiezyc w pelni i tak mocno swieci...

Milego wieczorku;)

20.02.2019 09:18

Witajciesmiley

Piękne są historie takich par, które razem dożywają późnego wieku. Ja też mam taką parę, prawie na wyciągnięcie ręki - to moi teściowie, którzy w tym roku będą obchodzić 61. rocznicę ślubu. Widać gołym okiem, jak bardzo się kochają, szanują i wspierają na każdym kroku smiley I oby jeszcze wiele lat było im to dane smiley

Nasze wiosenne eldorado na razie się skończyło. Wczoraj po południu zachmurzyło się i trochę popadalo. Dzis od rana pochmurno, ale dość ciepło - ponad 6 stopni, i nie pada.

Oo dzisiejsze hasło:

"Szaleństwem jest robić tę samą rzecz wiele razy w taki sam sposób i oczekiwać innych rezultatów."
(Albert Einstein)

To tak jak walenie głową w mur. Ale z drugiej strony "kropla drąży skałę". Tylko, że kropla nie zna Einsteina i jego sentencji wink

A tak bez żartów - jeśli dany sposób postępowania nie doprowadza nas do celu, to trzeba zmienić coś w sposobie postępowania. Albo wyznaczyć inny cel wink

W czasie niedzielnego spaceru przechodziliśmy koło kilku gospodarstw wiejskich. W jedym z nich spotkaliśmy takie modelki, które zbiegły się, aby zapozować do zdjęcia.

Nawet jeden model się znalazł wink

Życzę wszystkim udanego dniaheart

P.S. Atusiu, kolejka gondolowa w Świeradowie została oddana do użytku w grudniu 2008, a więc niedawno minęło 10 lat jej funkcjonowania. Wcześniej trzeba było wchodzić na Stóg Izerski "z buta".

20.02.2019 11:26

Reniu, u mnie pogoda taka sama. I mysli na temat dzisiejszej myśli ;) takie same :)

A kurki: fajne :)

20.02.2019 11:39

Hej, hej smiley

Tutaj jak zwykle piekne fotki.

Reniu z hasłem zgadzam sie jak najbardziej, jeżeli nasze postępowanie nie prowadzi do niczego, to trzeba to zmienić, a nie robić dalej tak samo , a Twoi teściowie będą obchodzić piękną rocznicę heart

Miłego dnia smiley

20.02.2019 13:45

Dzień dobrysmiley

Gdy tylko przeczytałam hasło na dziś, od razu skojarzyłam parę takich akcji w moim wykonaniu. Otóż z uporem maniaka szukałam czegoś w tym samym miejscu, choć tam szukałam juz wcześniej. Oczywiście bez rezultatu i to za kazdym razem. Może nie jest to dokłanie to, o co chodziło Einsteinowi, ale coś w ten deseńwink.

Reniu, taka rocznica ślubu, to piękne osiągnięciesmiley. Na pewno jest dowodem na doskonałe dobranie się tej pary. Należą im się wielkie gratulacje, bo takie jubileusze, z różnych powodów, nie zdarzają się bardzo częstolaugh.

A te kury- modelki - pewnie są dostarczycielkami pysznych jajek i tego bardzo zazdroszczę.

20.02.2019 16:44

Dzien dobry,

U mnie bedzie dzisiaj slizgawka po poludniu, tak przynajmniej mowia prognozy, no ale jak na razie to cisza przed burza, zachmurzone i "cos wisi w powietrzu".

Usmiechnelam sie do dzisiejszego haslasmiley Czasem I ja tak mam jak Anetka, chociaz raz moj upor dal rezultat. Otoz maz wyrabial nowe prawo jazdy i potrzebowal passport, prawo jazdy wyrobil ale gdzie paszport? Ja przeszukalam wszystkie dokumenty kilka razy, samochod, maz wrocil do biura gdzie wyrabial prawo jazdy czy przypadkiem tam nie zostawil, caly Dom zostal przeszukalam wlacznie z kublami na smieci. W koncu maz doszedl do wniosku ze to bez sensu I trzeba bedzie wyrobic nowy. Ja z moim uporem poszlam jeszcze raz do szafki z dokumentami i .....paszport sie znalazl, wszedl miedzy plik dokumentow I nie byl od razu widoczny. 

A dzisiaj w moim kalendarzu: " Dzien Milosci do zwierzat domowych" i " Dzien Tarty z wisniami".

Wyczochrajcie swoich czworonoznych pupilismiley

Reniu modelki ze zdjecia pierwsza klasa, model tezsmiley

Milego dniasmiley

20.02.2019 19:01

Witamsmiley

Dla mnie dzisiejsze hasło, samo w sobie ma tłumaczenie, a przez Was kochane to już na 100%jest wytłumaczoneyes.

Reniu, modelki pierwsza klasa, no i model też, no i fotograf teżyes.

Małgosiu, pupil wyczochrany i zadowolonyheart, a co do tarty-zgłodniałamwinkale nie mam w domu i nie upiekę, wprawdzie wiśnie w zamrażalniku są, ale u nas 19, za póżno ale już ją widzę oczami wyobrażni, mniamsmiley.

Miłego wieczorusmiley.

20.02.2019 20:32

Dobry wieczór smiley.

Wspaniały staż małżeński u Twoich teściów Reniu, zdrowia i jeszcze wielu wspólnych lat życzę.

Reniu, czyli dawno byłam w Świeradowie niestety.

Mi dzisiejsze modelki skojarzyły się z moim dziecięcym szaleństwem i zdziwieniem kochanego dziadka.

W odległych czasach, gdy byłam dzieckiem, które nie nadawało się do przedszkola całe dnie spędzałam u dziadka. 

Kiedyś we Wrocławiu na osiedlach domków jednorodzinnych mieszkańcy hodowali kury, króliki i różne inne domowe zwierzęta.

Dziadek miał kury, a mała atusia , gdy tylko trochę podrosła z beczki w której dziadek przechowywał ziarno dla kur wiaderkiem podbierała tą paszę i karmiła kurki parę razy w ciągu dnia.

Rezultat był wspaniały, mimo że robiłam jedną rzecz za każdym razem tak samo, miałam całe kurze stadko biegające za mną w różnej konfiguracji , nigdy nie wiedziałam, kto będzie pierwszy przy mnie kogut czy kury.

Dziadek ręce załamywał, kury jeść nie chciały, Rezultaty były zadziwiające, głodne kury znosiły jajka w prawie podwójnej ilości.

Dziadek wyznaczył sobie jednak inny cel, oprócz karmienia kur, odkryć dlaczego tak szybko ubywa paszy z beczki.

Kropla podejrzliwości zaczęła drążyc skałę i wydało się na co "zachorwały" kury dzięki mnie.

Mogłam zastosować inną metodę dokarmiania moich pupilek , ale zgodnie z zaleceniem  Reni  i  Einsteina znalazłam sobie inny cel. 

Rozmowy z moim ulubionym psem, który nie odstepował mnie na krok i słuchał moich wykładów , ewentualnie zwijał się w krążek i zasypiał smacznie.

Dobrej nocy laugh.

20.02.2019 22:01

Reniu 61 lat stażu małżeńskiego Twoich Teściów to robi wrażenie !!! heart

U nas pochmurny dzień ale bez opadów.

Kurki i ich pan i władca kogut-śliczne :)

Hasło Renia nam tak wspaniale przetłumaczyła,zgadzam się z każdym Jej słowemyes

Atusiu to dziadka kurki miały z Tobą dobrze:)wink

Małgosiu takie dni to ja lubię.Moje pupile czworonożne wytulone.Trochę tego tulenia i głaskania było (w sumie 16 łapek i cztery kopytka)laugh

Dobranoc :)