Złote myśli i nie tylko...

autor: rena123 19.11.2014 06:44

Zakładam ten wątek, aby podrzucać Wam tu nowe "hasła" i przypomnieć te, które już były.
Was również zapraszam do współtworzenia go. Jeśli macie ulubione cytaty, sentencje, aforyzmy, to wpisujcie je tutaj (podając autora lub źródło).
Ale nie tylko...

12.11.2018 08:17

Witajciesmiley

Atusiu, myśl, którą przytoczyłaś jest autorstwa Seneki Młodszego. Powiedział on:

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna."

Pięknie wczoraj świętowaliśmy, my - Polacy. I pogoda była piękna smiley

Oto hasło na dziś:

"Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść." wink
(autor nieznany)

Może nie do końca to prawda, ale pozostawiam tę myśl bez komentarza, za to z przymrużeniem oka...

W fotogaleryjce ponownie zapraszam do Żar - dziś jesienny park.

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda   Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda   Obraz może zawierać: roślina

Miłego dnia i udanego tygodnia heart

12.11.2018 09:35

Dzień dobry smiley.

Reniu, no to już wiem, kto jest autorem mojego chyba życiowego credo.

Piękny park mamy dziś na Twoich fotkach, taki złoty i jeszcze wesoły. Można buszować w liściach, ach jak ja to kiedyś lubiłam.

A w związku z wczorajszym świętem i hasłami z naszych złotych myśli, pokażę drogę do mojej małej ojczyzny.

Wystarczy z asfaltowej szosy zjechać w polną ścieżynę usłaną teraz liśćmi i już .

No, ja nie wiem jak odnieść się do dzisiejszego hasła, u nas dziś mąż zrobił ogromną jajecznicę chyba z wszystkich jaj, jakie były w  lodówce.

I ktoś to teraz musi zjeść.laugh

12.11.2018 16:20

Atusiu, uwielbiam brzózki, pewnie w sezonie mozna znaleźć między nimi kozaki?

Wrocław nie popisał się obchodami :(

A jesli chodzi o hasło, to... u nas jest różnie. Ja chętnie korzystam z sytuacji, kiedy jestem "zmuszona" jeśc to, co mąż ugotuje :)

13.11.2018 08:49

Dzień dobrysmiley

Dzisiaj słoneczko schowane za chmurami, prognoza przewiduje od południa opady. Ale jeszcze ma być ciepło. A od jutra ochłodzenie...

Atusiu, pięknie wygląda ta brzozowa alejka w jesiennej szacie. Tam musi być pięknie o każdej porze roku...

Oto hasło na dziś:

"Człowiek, który kochając nigdy nie zrobił z siebie durnia, nigdy nie będzie umiał kochać mądrze."
(Theodor Reik)

A w fotogaleryjce dziś fotki z niedzielnego spaceru tuż przed zachodem słońca.

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, na zewnątrz i przyroda   Obraz może zawierać: niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda  

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, trawa, zmierzch, na zewnątrz i przyroda

Miłego i pogodnego dniaheart

13.11.2018 09:11

yes

13.11.2018 11:42

Dzień dobry smiley.

Reniu, piękny spacer mieliście w czasie zachodu słońca, mi bardzo podoba się ostatnie zdjęcie, takie "prześwietlone" słońcem.

Bardzo lubię , jak na fotografiach nie jest "oczywista oczywistość" tylko możemy się domyślać, co  skryło się w cieniu lub w słońcu.

Pod brzózkami z mojej drogi do domu nie trafił mi się jeszcze kozak, ale czerwone muchomory to i owszem rosną sobie często przy samej drodze.

Za brzózkami jest sosnowy lasek, tam są maślaki prawie co roku, jednak zbierać mogą tylko odważni,  wśród choinek rodzinka dzików miała swój domek . Z tego zagajnika wyprawiały się na patrole okolicznych pól.

Tą drogą może przyjechać każdy, a dziś pokażę drogę tylko moją i sąsiadów. Wystarczy wyjść za dom, przejść obok dwóch brzóz .

Ponieważ bardzo zarosła nasza dróżka, sąsiad wykosił nam te trawiska. Dla mnie to droga szybkiego ruchu , wręcz ekspresówka, bo po drodze pasie się byk sąsiadów.

A co do dzisiejszego hasła, na pewno nie raz zrobiłam z siebie słodką no, delikatnie mówiąc głuptaskę, , ale czy kocham mądrze? nie wiem, kocham za to całym sercem.

Przyjemnego dnia, to juz zaraz południe surprise.

13.11.2018 12:32

Dziewczyny, piekne jesienne fotki :) Jesień, gdy nie towarzyszy jej plucha jest piękna :)

Co do hasła no cóż czasem z miłości robi się głupie rzeczy ;) Ważne, że druga połówka przymknie na to oko, usmiechnie się ale nie wyśmieje ;)

14.11.2018 08:06

Witajciesmiley

Atusiu, pięknie tam u Ciebie smiley

W ogóle Polska to piękny kraj smiley Kiedy jedziemy przez Polskę, szczególnie "bocznymi" drogami, podziwiamy przecudne krajobrazy. Czasami robię zdjęcia w czasie jazdy, ale tak naprawdę to najchętniej bym się co chwilę zatrzymywała, żeby zrobić je na spokojnie. I miasta, miasteczka mają swój urok. 
"Piękna nasza Polska cała,
Piękna, żyzna i niemała...
"

Czy wiecie, że ta pieśń powstała ok. 1830 roku? Jej autorem jest Wincenty Pol. Te słowa mogły być akuratnym hasłem dnia 11 listopada, szkoda, że przypomniały mi się dopiero dziś...

A oto dzisiejsze hasło:

"Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć."
(Blaise Pascal)

No właśnie... wink

W fotogaleryjce jeszcze jedno "leśne" zdjęcie:

Ciekawe kiedy pojawią się "śnieżne" fotki... Nie żebym pragnęła śniegu, ale tak się zastanawiam...

Miłego i pogodnego dniaheart

14.11.2018 10:35

Atusiu, śliczne są Twoje miejsca :)

I lasek Reni również. 

Z dzisiejszą myślą i zgadzam się, i nie...

Bywa, że "mądry Polak po szkodzie", ale czasem... wystarczy wcześniej trochę pomyśleć...

14.11.2018 11:47

Dzień dobry.

Reniu ja myślę, że pięknie może być wszędzie, no prawie wszędzie. Trzeba tylko to piękno dostrzec.

Ja też jak jadę chciałabym sfotografować wiele rzeczy, ale czasem się nie da i już. Nie zatrzymasz się na drodze szybkiego ruchu, nawet na takiej jak moja z pasący się bykiem.wink

A dziś zanim tutaj zajrzałam, mój mąz rzekł do mnie podobnie, jak Blaise Pascal.

Rano zabraliśmy się za przekładanie materaca z naszego łóżka, jest duży i bardzo nieporęczny. Ja idąc na skróty  zużytą pościel rzuciłam na podłogę koło łóżka i potykaliśmy się o nią oboje.

No i mąż podsumował" dopiero - przy końcu roboty- czyli jak cały czas się potykałam o to co na podłodze- dowiedzieliśmy  się od czego trzeba było zacząć".surprise

Reniu, śnieg ? ja wczoraj , jak słońce zachodziło , patrząc na niebo miałam wrażenie, że to już śnieg.