Co robicie 5

autor: Jolanta KG 05.07.2016 11:25

Dzień dobry :)

Dziękuję, za uznanie i nominowanie mnie do utworzenia nowego wątku :) ,,Kopnął mnie zaszczyt" :) I mój nick zabłyśnie na rok czy dwa :)

Zapraszam do pogaduszek :)

22.05.2020 08:46

ja pomidory zawsze mogłam jeść tonami. najlepiej w towarzystwie błodej cebulki lub szczypiorku.

Olu, jak rybka? Zdradź coś więcej na temat nietypowego przyrządzania

22.05.2020 08:59

Dzień dobry - u mnie od rana piękna pogoda. U mnie niestety pomidory padły :( znowuuuuu. Nie wiem co robię źle. Uwielbiam pomidory - ja chyba w poprzednim wcieleniu byłam Włoszką.

Basiu zdradzę coś więcej - nawet przepis ale to dziś - otóż ryba jest konfitowana w maśle i robiona bez żadnych przypraw a potem z tego masła robi się wspaniały warzywny sos. Co znaczy konfitowanie to wyjaśnię w przepisie :D Nawet sama nie wiedziałam , że sama często konfituję :D

22.05.2020 12:32
[usunięty]
22.05.2020 12:33

A moje pomidory jeszcze w garażu na oknie, ja nie

wiem  kiedy je wysadzę, dziś u mnie rano było-3 

To jest parodia z tą pogodą angry

22.05.2020 21:16

Witam:)

Jeśli chodzi o pomidory , Basię mogała bym zamkąć z moim mężem i toną pomidorów :))) Od kilku dni zajada się chlebem z masłem i pomidorem i szczypiorkiem :)

Pomidorów , też nie wysadziłam do warzywniaka , czekają grzecznie na odpowiedni czas:)

Dziś w dzień była piękna , słoneczna pogoda:) Kosiłam trawę w ogrodzie:)

23.05.2020 08:43

Dzień dobry :) Ranne ptaszki na serwisie widziały, że mieliśmy małą awarię, ale już mam nadzieję wszystko śmiga :) Weekendowe gotowanie czas zacząć :) U mnie na pewno szparagi w boczku - bo sezon na te warzywa i grillowanie (na patelni grillowej ;)). Miłego dnia! :)

23.05.2020 09:58

Mmmm, Olu, to rybka musiała być doskonała :)

Uwielbiam ryby i uwielbiam warzywa :). Dorsz musiał być przepyszny :)

Jola, masz rację z tymi pomidorami. Jakby ktoś mnie zamknął z takimi kanapkami, uznałabym, że jestem w raju :)

Moja mama już wysadziła pomidory na działce, bo miała je na oknie. Wystrzeliły mocno do góry, teraz tylko życie w gruncie może im pomóc.

U mnie w sobotę zwykle jest czyszczenie lodówki po tygodniu, więc szaleństw nie będzie, tym bardziej, że własnie szykuję się do kosmetyczki zrobić się bardziej wyraźną ;). Miałam nadzieję zadać szyku paznokciami w sandałach, ale dziś tak leje, że będę musiała chyba jechać w kaloszach. Ale niech pada! To ważniejsze niż efekt świeżego pedicure.

A za tydzień... fryzjer. 

23.05.2020 11:15

Witajcie, witajcie - u mnie pochmurno, zimno ale nie pada. Gdzie te 18 stopni co to miało być? Albo lato od 20 maja?

Uwielbiam pomidory więc dołączam do towarzystwa. Szczypiorku co prawda nie za bardzo mogę jeść w formie surowej ale pomidory pod każdą postacią.

U mnie dziś ogórkowa i dalsza część ryby. Basiu rybka była doskonała aczkolwiek ten sposób gotowania to nie jest to, co będę często powtarzać. Za to sos - poezja. Ponadto cvoś mam ochotę zrobić dobrego do jedzenia ale jeszcze nie wpadłam na to co...może sprzątając lodówkę jak Basia coś wymyślę.

23.05.2020 11:32

Chyba dalej macie awarie :/ tak jak wczoraj napisalam post i sie nie dodal 

23.05.2020 11:34

Napisze w skrocie u mnie cieplo i obedzie grill na dzialce i koszenie :) 

Basiu moje sandałki tez czekaja az zrobie pedicure i pięty dopieszcze. Bo w sandalkach wszystko widac 

23.05.2020 13:02

Dzień Dobry :)

U mnie słonecznie i cieplutko :) Upiekłam już chleb, ciasteczka, pierogi zrobione, nawet dwa rodzaje. Pranie i naczynia pozmywane. Odpocznę z kawą i działam dalej :) Wczoraj przeleżałam pół dnia :( Szkoda mi tych zmarnowanych godzin, ale trudno :(

Wczoraj minął rok jak miałam operację kręgosłupa :( Nie da się wymazać tego koszmaru z pamięci :( 

Zazdroszczę Wam noszenia sandałków, u mnie tylko zawiazane buty i to mocno. Rower też już dwa lata na strychu schowany :(

Dobra już więcej ,, nie smutam '' . Dobrego dnia dla Was :)

24.05.2020 07:09

Dzień dobry :)

U nas od wczoraj pada deszcz. Dzisiaj wybieramy się w końcu do kościoła po długiej przerwie; ) może być więcej osób więc będzie można wejść do środka. 

I ja uwielbiam pomidory ale najbardziej smakują mi latem z białym serkiem i szczypiorkiem lub cebulką. Zimą niestety nie mają tego smaku. 

Dziewczyny a moje sandałki jeszcze w piwnicy, czekają aż zrobi się cieplej; ) przy takich temperaturach jak były ostatnio to bym w nich  zmarzła ;)

Dzisiaj wybieramy się na urodzinki siostrzenicy a za tydzień do drugiej. To już 5-letnie pannice. Ale ten leci!

Iza głowa do góry! Rehabilitacja działa cuda. Jeszcze pojeździsz na rowerze :*

Ja kończę kawkę i idę pomalować pazurki :)

Miłej niedzieli :) 

24.05.2020 07:26

Dzień Dobry :) Nie śpię od 6 rano, słucham jak pada deszcz, jak miło :) Niech pada i pada. Grządki trochę wczoraj ogarnęłam to pięknie je podleje. Nie mam tego dużo, ale tak odrobinkę groszku, fasolki, koperku, buraczków, rzodkiewki, tak żebym to sama dała rady ogarnąć.

Dzięki Asia :)

U mnie dziś schab, młode ziemniaczki i warzywa, zrobię jeszcze jakieś racuszki.

Miłej niedzieli :)

24.05.2020 08:21

Dzień dobry:) ja w nocy słuchałam padającego deszczu A teraz  u nas świeci słońce.  Dopiero w wstałam idę robić jajecznicę jak co niedzielę a potem zrobię gołąbki na jutro bo wracam do pracy na 23 dni i mam pracować zdalnie i stacjonarnie.  A dziś idziemy pierwszy raz od 3 miesięcy na obiad do rodziców G. 

Miłej niedzieli:)

24.05.2020 08:37

Iza, czas spędzony na odpoczynku i nabieraniu sił nie jest stracony. Widzę, że wczoraj podziałałaś ostro, mam nadzieję, że kręgosłup się nie zbuntuje :)

U nas padało wczoraj przz cały dzień. A wieczorem ulewa aż szumiała. Dobrze się przy niej spało :)

A dziś dzień wstał słoneczny :) W prognozie są przelotne deszcze. Zobaczymy, czy się pojawią. Ciągle jeszcze opady sa mile widziane.

Asiu, moje sandały jeszcze w pudełkach, ale już pod ręką :)