Co robicie 5

autor: Jolanta KG 05.07.2016 11:25

Dzień dobry :)

Dziękuję, za uznanie i nominowanie mnie do utworzenia nowego wątku :) ,,Kopnął mnie zaszczyt" :) I mój nick zabłyśnie na rok czy dwa :)

Zapraszam do pogaduszek :)

15.05.2019 22:00

szukałam ropaczliwie jednego filmu, takiego czarno-białego starego kina, nie pamiętałam tytułu, nie pamiętałam nazwisk aktorów... to był obraz o kobiecie, która była rzekomo "brzydka", przekroczyła wiek, w którym wychodzi się za mąż (w czasach przedwojennych), w którym można jeszcze o czymś marzyć, bo kobieta skazana jest na opinię "starej panny" albo dziwaczki. (swoją drogą, tu niewiele się zmieniło) I nagle jej los się odmienia. Chciałam sobie ten film przypomnieć. I nagle wleciało mi do głowy "trzy kamelie"... o rany, to jest to! a zaraz za tą myślą nazwisko "Bette Davis". :) 

https://www.filmweb.pl/film/Trzy+kamelie-1942-36800

to jest naprawdę ciekawy film, obejrzyjcie sobie :)

15.05.2019 22:08

Anitko, jak to? nie lubisz czytać? naprawdę nic? :( nie wierzę... po prostu muszę Ci znaleźć książki, które Cię pochłoną, na początek może jakieś audiobooki :) tylko rzuć mi temat- co Cię interesuje...

Daniel też nic nie czytał, jak go poznałam, ale zaczęłam mu czytać na początek jakieś kryminały, potem - gdy wiedziałam, że interesuje go historia i II wojna, książki w tym temacie, dużo książek o staliniźmie, obozowych, pamiętam, że jak czytałam mu "5 lat kacetu" Stanisława Grzesiuka, to Daniel momentami płakał, czasami prosił mnie o przerwanie lektury, nie był w stanie dalej słuchać. Dla mnie było to zaskoczeniem, bo ja tę książkę przeczytałam w wieku 12 lat, owszem, stargała moje życie, ale nie wiedziałam, że on nie ma świadomości tego, co tam się działo. A nie wiedział. Znał suche fakty z historii.

Moja ukochana książka to "1984" Georga Orwella. 

15.05.2019 22:28

aha, jeszcze muszę Basi odpowiedzieć, bo zabyłam ;)

wracam do pracy - ojojojoj, od 29 czerwca, póki co cieszę się darowaną wolnością (i liczę, że wygram w lotka do tego czasu) :D

16.05.2019 07:48

Gucia, ksiazka to 6. tom kryminału z Sebastianem Bergmanem :). 

Ciesz się, że wracasz do pracy. Dostaniesz 20% wynagroszenia więcej :)

U nas bardzo wilgotno, mgliście, ale juz nie pada i nie wieje.

16.05.2019 09:48

Dzień dobry u nas narazie nie pada, rano wyszło słoneczko ale jest dobrze naprzeciwo tego co było przez parę dni, robię prania w końcu wyniosę na pole :)

robie obiadek i sprzątam i dodałam przepis i tak w kółko :) a potem znowu przy aucie będę robić ;)

16.05.2019 10:19

Hej :)

Ja wczoraj mialam ciężki dzien w pracy. Dzisiaj wolne :) zaczelam od ksiazki i kawki. A potem lece do bibkioteki oddac ksiazki. Chce doczytac i oddac juz dwie od razu.

Gucia to jeszcxe troche masz wolnosci :).Ale chhba chcesz wrocic ?

Pogodowo to u mnie troche sie przejasnia i nie pada.

16.05.2019 10:24

Cześć wam u nas od rana leje, a jest tak zimno jak na jesień. Najmłodszy śpi  chwila ciszy . Wczoraj kupiłam wiejskie jajka I dziś zrobiłam na parze mu na śniadanko , pięknie zjadł. 

Nie mam pomysłu na obiad dosłownie brak weny. 

Życzę wam miłego czwartku .

16.05.2019 11:43

Karolina u mnie dziś obiad tradycyjny, ziemniaczki schabowy i surówka z kapusty pekińskiej z czosnkiem :)

A pogoda znośna-świeci słońce i jest ciepło :) 

16.05.2019 16:00

Dzień dobry smiley.

Basiu, wszystkiego najlepszego dla męża i miłej lektury we dwoje .

Twój mąż i nasz prezydent świętują urodziny jednego dnia. 

U nas przerwa w deszczu.

A na obiad był schab duszony, kasza gryczana i różne marynaty typu grzybki powyciągane z piwnicy dla męża, dla mnie mizeria.

16.05.2019 17:11

U mnie dziś było parno a od godziny pada i teraz grzmi :/

U mnie na obiad były żeberka w winie ziemniaczki w panierce i mizeria.

Miłego dnia

16.05.2019 18:59

Witamsmiley

Basiu, wszystkiego najlepszego dla męża-100 lat! - czy prezent trafiony? podobał się?miłego świętowania.

U nas, ładna pogoda, nie pada i świeci słońce.

U mnie na obiad zupa warzywna, szybciutko zjedzone, mieliśmy wyjazd z mężem do miasta.

Miłego popołudniasmiley.

16.05.2019 23:53

cha, cha, Basiu, "wynagroszenia" ;) 

dzień dobry wieczór, nie cieszę się, że wracam do pracy, ponieważ polubiłam życie emeryta :D mój kuzynek, jak go zapytali, kim chce zostać w przyszłości, odpowiedział rezolutnie "emejitem". No i ja mam tak samo. Na szczęście jest toto lotek i wkrótce wygram ;D nawet wpadło mi dziś do głowy w trakcie kąpieli 6 cyfr, niestety nie mogę ich Wam zdradzić. ;) ;D

zrobiłam dziś całe 2 tace z kolorowymi, wiosennymi kanapeczkami, a do tego jajka faszerowane. Urządziliśmy sobie maraton filmowy, który ciągle trwa :O ale wpadłam się przywitać, bo na pewno tęsknicie ;) 

17.05.2019 08:02

Dzień dobry u nas pogoda piękna ja już po śniadaniu zaraz jedziemy do miasta z moim :)

Miłego dnia życzę

17.05.2019 09:56

Hej :)

Gucia, przepraszam; mam nadzieje, że moja literówka się nie sprawdzi :)

Dziewczyny, dzięki za życzenia dla męża :)

Atusiu, choć grzyby bardzo lubię (szczególnie duszone), to też wybrałabym mizerię :)

17.05.2019 11:36

Dzień dobry smiley

U nas od rana ciepło i wreszcie słonecko świeci.

Rano byłam z mężem na bazarku, kupiliśmy 20 kurcząt 10-tygodniowych na kurki nioski i 10 kaczek, no i oczywiście kupiłam sobie jeszcze kilka kwiatków do ogródka.

Basiu spóźnione, ale szczere życzenia dla męża smiley

Miłego piąteczku i całego weekendu heart