Co robicie 5

autor: Jolanta KG 05.07.2016 11:25

Dzień dobry :)

Dziękuję, za uznanie i nominowanie mnie do utworzenia nowego wątku :) ,,Kopnął mnie zaszczyt" :) I mój nick zabłyśnie na rok czy dwa :)

Zapraszam do pogaduszek :)

12.05.2019 09:55

Dzień dobry ja właśnie wróciłam z kościółka u nas jak narazie ciepło słoneczko mnie obudziło o 7 rano :)

Miłego dnia

12.05.2019 14:08

U nas cieplutko 24 stopnie i parno...nadciągają burzowe chmury ...my już po obiedzie, byliśmy też u Taty na cmentarzu. Teraz czas na kawę.

12.05.2019 14:15

Witajcie;) w stolicy też pochmurno pewno pewnie będzie burza.

Ja kawę już piłam alepewnie skuszę się na pucharek domowych lodów ale to jak G przyjedzie bo udało mu się wcześniej wrócić do domu.

Miłego popołudnia;) 

12.05.2019 23:33

Hej

Mi czas po pracy bardzo szybko zlecial. Bylismy u szwagierki oddac psa. Mala byla u nas ponad tydzien i nadszedl czas jej powrotu.

Teraz pije jeszcze herbatke i czytam ksiazke. Jutro mam wolne ale na wyjezdzie. Jedziemy z mezem do Przemysla. D ma okuliste a pitem moze uda sie na jakies lody wyskoczyc ;)

Milej nocki :)

13.05.2019 08:18

Dzień dobry!

Aż mi się nie chce wierzyć Agata, że są takie miejsca, gdzie teraz jest powyżj 20°C :) Ale mam nadzieję, że i do nas wróci wyższa temperatura. za to wczoraj ładnie popadało, jutro ma być ciąg dalszy deszczu.

13.05.2019 09:16

Dzień dobry smiley

U nas dzisiaj zimno, tylko 10 stopni, pochmurno ale jeszcze nie pada, wczoraj było cieplutko bez deszczu i można było chodzić na krótki rekaw.

U nas też wczoraj była komunia , dzieci w III klasie mamy tylko 4.

Miłego poniedziałku i całego tygodnia smiley

13.05.2019 11:15

Witajcie.... Wraz z burzowymi chmurami i deszczem przyszło ochłodzenie, dziś też 10 stopni ...niezdrowe takie skoki temperatur :( a tak ogólnie to zimny ten maj .

U nas bierzmowanie 9 czerwca , teraz spotkania i cuda wianki....trzeba przeżyć.

13.05.2019 11:18

Agata u nas bierzmowanie 27 czerwca i też różne spotkania, no ale cóż jak trzeba, to trzeba smiley

13.05.2019 13:16

Dzień dobry.

U nas też chłodno, ale najważniejsze, że deszcz padał prawie całą noc.

Dla roślin to na pewno mało wody, ale przynajmniej się nie kurzy tak okropnie.

Rano jak jechałam rowerem po mleko, to musiałam ubrać rękawiczki, tak mi zmarzły dłonie.

Dziewczyny, a Wasze dzieci to już sobie wybrały imię na bierzmowanie?

13.05.2019 13:30

Atusiu moja córcia Kamila wybrała do bierzmowania imię Klara smiley

13.05.2019 13:41

Tak...moje będą miały Brygida i Karol :-)

13.05.2019 14:14

Piękne imiona, sami sobie wybrali ?

Moje dzieci już jakiś czas temu oczywiście , wybrały sobie Wiktoria i Izydor.

Wiktoria dla córki no to rozumieliśmy, podoba się i nam się podobało, ale Izydor?

Cóż się okazało, św.Izydor to patron internautów i internetu, a mój syn całe życie, szkoła i praca to jeden wielki internet.

Miał chłopak przeczucie.wink Patron jak na razie świetnie go przez życie prowadzi.

13.05.2019 19:00

cześć Wam! Ale mamy zimnych ogrodników....Brrr... wczoraj Pankracy mrugnął do nas okiem i nawet leżałam sobie w trawie rozkoszując się zielenią, bzyczeniem latających wściekle owadów i słuchając ptasiego radia. A dziś rano obudziłam się rozkopana, zmarznięta, na dworze też chyź. I mam gorączkę, jestem piękna, bo oczy mi świecą, a policzki są zaróżowione ;) Efekt ewentualnej urody psują tylko trzy koce, w które się omotałam, szczękające zęby i skarpety piłkarskie, założone na dresy (cieplutkie!)

Weekend na wsi minął tak niepostrzeżenie, że nawet nie wiem kiedy... Chodziliśmy na dalekie spacery, a to do torów kolejowych (droga przez las), a to przez wieś (która naprawdę jest piękna, położona przy lesie, czyściutka! i za wyjątkiem kilku ogródków, gdzie dumnie prężą się kiczowate krasnalki, pazie, a nawet flaming) - bardzo ładnie w każdym obejściu... nawet idąc z Danielem bawiliśmy się w grę "co bym zrobił/a gdybym wygrał/a w totka" i planowaliśmy, gdzie postawimy nasz leśny domek, co będzie w ogródku, a nawet z której strony powstanie balkon ;) Wieczorami były ogniska, codziennie słuchaliśmy też audiobooka i oglądaliśmy filmy. Nauczyłam Daniela grać w starą chińską grę logiczną "atari go", która jest ponoć starsza od szachów i była grana przez chińskich cesarzy jeszcze dawno dawno przed Chrystusem. Oprócz tego nasze ulubione "pociągi", opracowałam jednak skuteczną strategię i wygrywam raz za razem...co Daniela strasznie wkur.... przepraszam. ;) 

Mój tatko zadbał o kuchnię wege- a to twarożek, a to przepyszny obiadek z kotletami z soczewicy, które nie tylko pachniały i wyglądały, ale wręcz smakowały jak kotlety mielone! Były pyyyycha. Daniel, niejadek, sam zjadł pięć :)

no i to zasypianie na materacu położonym pod piecem kaflowym, w akompaniamencie wesoło trzaskającego ognia :) A jak sen nie nadchodził- kładliśmy sobie zagłówek i oglądaliśmy filmy. Wczoraj obejrzeliśmy "Zwariowanego zięcia". Głupotka, ale strasznie sympatyczna. Znacie? :)

13.05.2019 19:16

Anitko, ja wolę stare horrory. Klasyki, często już nawet nie tylko nie straszne, ale wręcz śmieszne. Ale mam sentyment :) Taka sentymentalna ze mnie koza :) Jeśli nie oglądaliście, polecam cykl o Laleczce Chucky :D Wymiata! ale znam kilka rewelacyjnych thrillerów i filmów sensacyjnych, np. Nocny pościg, Krocząc wśród cieni...

Basiu, moja mama też nie lubi horrorów, ani thrillerów, zawsze woli pójść na jakiś film obyczajowy, dramat, ew. komedię. Raz była ze mną na horrorze "The Boy", ale powiedziała, że nie lubi, nie chce i więcej nie pójdzie na horror. A mnie "The Boy" więcej rozśmieszył, niż przestraszył. 

13.05.2019 20:28

Hej :)

Dzisiaj śpiący dzień. Jak nie pada to jest pochmurno i chłodno. W Przemyślu nie poszliśmy na lody, tylko na pizzę :) A na wynos wzięlismy ciastka ze słynnej przemyskiej cukierni Fiore :) Ela pewnie kojarzy :)  Mimo pogody wycieczka udana :) I najważniejsze mężowi badania wyszły dobre. A z oczami nie ma żartów, szczególnie gdy on w pracy ciągle za kółkiem.

Super Gucia masz te wyprawy na wieś :)

Przed chwilą zamówiłam sobie fajną książkę :) Taką o warzywkach :) Pozycji do czytania to mam sporo, tylko czasu brak :/

https://www.znak.com.pl/ksiazka/wyhoduj-i-zjedz-warzywa-owoce-i-ziola-na-balkoni-barbara-chronowska-cholewa-112192