Codziennie dokładacie brudne naczynia, przy okazji zapełniając pokaźną część zmywarki? Zdarza się, że przyschnięte resztki jedzenia czy zacieki po herbacie lub kawie potrafią pozostać na naczyniach na dobre, nawet mimo użycia najlepszego detergentu. Przyczyn brudnej zmywarki może być wiele. Od zanieczyszczonych filtrów, po nieodpowiednio dozowane kapsułki czy proszek do zmywania. Sprawdźcie, jak w tani sposób ustrzec się kontrolnej wizyty hydraulika.

Jakiego produktu z kuchennej szafki użyć, aby zmywarka i naczynia były czyste?

Po każdym napełnieniu zmywarki, ważne jest, aby sprawdzić filtry i oczyścić je z resztek obiadu, fusów z kawy czy kawałków warzyw z sokowirówki. Nawet najlepiej oczyszczone talerze i kubki nadal mogą mieć niewidoczny gołym okiem osad, który zbiera się przy zanieczyszczonej zmywarce. Dobrym sposobem jest uniwersalny środek, który każda pani domu ma w kuchennej szafce. Kwasek cytrynowy, bo o nim mowa, umieśćcie w przegrodzie do proszku czy kapsułek, aby dobrze wyczyścić środek zmywarki. Podobnie jak w przypadku czyszczenia kamienia i nalotu z czajnika, trudno dostępny kamień i resztki zostaną z przegródki usunięte.

Możecie wykonywać takie pranie zmywarki raz w tygodniu lub miesiącu, w zależności od potrzeb. Innym sposobem jest użycie kwasku cytrynowego jako pasty z mieszanki wody. Delikatnie wycierając nią wnętrze, sprawicie, że kwas zacznie działać na całej powierzchni. Ciekawym sposobem jest również wsypanie go na plaster cytryny i pocieranie nim ścianek zmywarki.

Czym zniwelować nieprzyjemny zapach ze zmywarki?

Nie możecie usunąć przykrego smrodku, wydobywającego się ze zmywarki przy każdorazowym otwarciu jej drzwiczek? Skutecznym i tanim sposobem będzie cytryna. Plasterki tego owocu połóżcie w pojemniku na sztućce i włączcie szybki program do prania bez brudnych naczyń w środku. Na długo pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu i sprawicie, że domownicy z przyjemnością będą odkładać kubki do zmywarki.