W Polsce olej rzepakowy produkuje się od XVI wieku, jednak od niedawna dopiero wraca on do łask. Choć znany jest on gospodyniom domowym jako dobry produkt do smażenia,wciąż jeszcze  niewiele osób wykorzystuje go na inne sposoby – jako dodatek do sałat czy sosów.

Coraz częściej dietetycy zwracają też uwagę na prozdrowotne aspekty jakie ma olej rzepakowy. Warto wprowadzić go do swojej diety i urozmaicić codzienne menu o zalecaną przez lekarzy i dietetyków dawkę tego oleju. Ważne, by był to olej tłoczony na zimno, wtedy bowiem jest bogaty w kwasy omega-6 i omega-3 w odpowiednich proporcjach, co ma wpływ na  nasze zdrowie.

Dzięki wysokiej ilości NNKT, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej rzepakowy uznawany jest za jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych.

Poznajmy bliżej oleje, szczególnie ten rzepakowy. Jego zalety zarówno zdrowotne, jak i  smakowe, metodę tłoczenia oraz zastosowanie w kuchni.

logo

O oleju rzepakowym dowiemy się więcej dzięki producentowi oleju rzepakowego z Góry św. Wawrzyńca, który przybliży nam ten produkt i wskaże, dlaczego warto wprowadzić go do codziennej diety.