Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zawsze twierdziło, że każdy „ma moc, by odmienić  Święta”. W okresie świątecznym wolontariusze odwiedzą samotnych seniorów, by przekazać wigilijny posiłek, umilić czas zwykłą rozmową i – jeśli tylko będzie to możliwe - z pomocą nowych technologii połączyć się z innymi seniorami i wolontariuszami, by wspólnie zaśpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia. Swój drobny wkład w niesienie radości może mieć teraz każdy z nas, wszak w te święta szczególnie lubimy się dzielić. W tym wypadku pomóc można  zwykłym zdjęciem ciasta lub deseru, których w tym okresie robimy szczególnie dużo i chętnie, a następnie zamieścić je na Instagramie z #najlepszejestblisko lub przesłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.najlepszejestblisko.pl. Za każde tysiąc zdjęć Cukier Królewski przekaże 10 tys złotych na wigilijne dania i niespodzianki dla starszych, samotnych osób. 

 My Polacy szczególnie lubimy pomagać. Jednych mobilizują duże akcje, innych ciche i drobne gesty. Wszyscy mamy moc sprawczą i każde z tych działań jest wielką sprawą. Tym razem prosimy o drobny gest. I o pamięć o podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Akcja, którą prowadzimy wraz daje tym, którzy wezmą w niej udział podwójną radość. Przy okazji niesienia pomocy jest też okazją dla wszystkich fanów słodkości na pochwalenie się swoim talentem cukierniczym. Wystarczy pstryknięcie aparatem – mówi Beatrycze Grela, Dyrektor Marketingu Südzucker Polska S.A. 

Nie możemy się już doczekać, kiedy odwiedzimy panią Anię, panią Zofię, Pana Władka i wielu, wielu innych naszych podopiecznych, z podarunkiem i ciepłym słowem. Nie ma nic porównywalnego z ich uśmiechem na twarzy. To jest nasza najwspanialsza nagrodadodaje Klaudia Nowacka, koordynatorka wolontariuszy z Poznania. 

Jak możesz włączyć się w akcję?
1.    Zrób zdjęcie swoim świątecznym wypiekom
2.    Opublikuj je na Instagramie z #najlepszejestblisko lub za pomocą formularza na stronie www.najlepszejestblisko.pl
3.    I już! Dziękujemy za Twoją realną pomoc!

Akcja trwa do 23 grudnia, szczegóły i regulamin dostępne na stronie www.najlepszejestblisko.pl