Sięgając po książkę J. A. Edlow „ zabójcza kolacja i inne zagadki medyczne” nie do końca wiedziałam, czego mogę się spodziewać.  Zbiór medyczno-kryminalnych opowieści okazał się jednak zaskakującą, pełną dziwnych, a zarazem ciekawych historii ludzi, których dotknęły rzadko spotykane choroby.

Autor dr  Jonathan A. Edlow jest specjalistą w dziedzinie medycyny ratunkowej oraz diagnostyki. W swojej książce umieścił szereg sporadycznie występujących dolegliwości, przy których diagnozowaniu lekarze, patolodzy i inni specjaliści poza wykorzystaniem medycznej wiedzy muszą także wcielić się w rolę detektywów i wykorzystać swoje śledcze umiejętności. Początek choroby  jak i jej przyczyna są równie zaskakujące, bo w jaki sposób dziecko dopadł wirus z  wody akwariowej, którą dziecko jedynie obserwowało, czy też skąd wzięła się rzadka tropikalna bakteria w myjce do kąpieli  ?

Jeżeli lubisz lekarskie zagadki, interesują Cię medyczne ciekawostki oraz niecodzienne ludzkie przypadłości dopadające ich w nietypowy sposób-ta lektura z pewnością przypadnie do Twojego gustu. Nie jest to jednak książka dla ludzi starających się żyć w sterylnych warunkach, z dala od bakterii i chorób, gdyż może ona przyczynić się do pogłębienia fobii wyolbrzymienia problemu i wywołać niepotrzebną panikę.

Wydawnictwo