Pewnie wielu z was już wie, że zastosowanie liści laurowych nie kończy się na gotowaniu zupy czy zalewy do słoików. Można za ich pomocą na przykład skutecznie odstraszyć mole, które są zmorą w prawie każdej kuchni. Wystarczy kilka liści laurowych w szafkach, by szybko pozbyć się problemu. Jaki jest jednak cel wkładania liści laurowych do lodówki? Nie chodzi tutaj wcale o mole czy inne owady, które miałyby buszować w jedzeniu przy niskich temperaturach. W tym przypadku zastosowanie liści laurowych jest zupełnie inne, choć równie skuteczne. 

Po co wkłada się liście laurowe do lodówki?

Wszyscy znamy mocny, charakterystyczny zapach liści laurowych. To właśnie dlatego dodaje się je do zup podczas gotowania i nie tylko - to także fantastyczny dodatek do pieczeni i sosów. Intensywny aromat liści można też wykorzystać, wkładając je do lodówki.

W końcu lodówka to nic innego, jak zimna w środku „szafa” na jedzenie. Jeżeli umieści się w niej wiele produktów (szczególnie, jeśli nie będą one odpowiednio zabezpieczone w szczelnych opakowaniach), to w końcu zapach, wydobywający się ze środka, będzie dość nieprzyjemny. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy nie ma w lodówce zepsutego jedzenia - po prostu niektóre potrawy czy produkty pachną naprawdę intensywnie, a na dodatek ich zapachy mieszają się ze sobą. 

Rozwiązaniem są tutaj liście laurowe. Wystarczy, że weźmiecie 2, położycie je np. na spodeczku w lodówce i poczekacie. Już po krótkim czasie zniwelują one brzydkie zapachy. Pamiętajcie tylko o tym, by regularnie wymieniać liście - to zapewni długotrwały efekt. Najlepiej wyjąć je po upływie mniej więcej doby, wyrzucić i włożyć na ich miejsce na nowe. 

Domowe sposoby na brzydki zapach w lodówce

Jak inaczej pozbyć się smrodku z lodówki? Z pomocą przyjdzie wam kilka produktów, które zwykle macie pod ręką. Pierwszym z nich jest zwykły ocet spirytusowy. Wlejcie go do miseczki lub filiżanki i postawcie w lodówce. Zadziała jak naturalny pochłaniacz zapachów i już po kilku godzinach nie będzie po nich śladu. Podobne właściwości ma soda oczyszczona, którą należy wysypać na talerzyk i wymieniać co 3-4 dni. 

Możecie też wykorzystać kawę do odświeżenia zapachu w lodówce. Najlepsza będzie kawa świeżo mielona, ale może być też paczkowana. Wsypcie jej troszkę na suchą patelnię i podgrzewajcie kilka minut na małym ogniu. Następnie przesypcie do kubeczka i gdy ostygnie, włóżcie do lodówki.