Nie ma nic lepszego na sycący obiad niż aromatyczna zupa ogórkowa na bazie wywaru z kości wołowych oraz korpusu z kurczaka. Do jej wykonania możecie użyć także bulionu warzywnego, który zrobicie na podsmażonych na oliwie marchewkach, pietruszce i selerze. Co zrobić, aby wasza zupa smakowała jak u mamy i aby kawałki warzyw nie były twarde? Sprawdźcie ten patent, a już zawsze będzie idealna.

W jakiej kolejności dodawać składniki do zupy ogórkowej?

Bez względu na to, jaki przepis na zupę pamiętacie, warto zastosować jedną z głównych zasad, która pomoże wam w szybszym zmiękczeniu składników. Przed dolaniem bulionu warzywnego czy mięsnego, przesmażcie kawałki warzyw korzeniowych na maśle lub oliwie z oliwek. Podobnie zróbcie z ziemniakami, jeżeli lubicie ten dodatek w zupie ogórkowej. Dopiero po ugotowaniu ich do miękkości, możecie dodać pokrojone w plastry ogórki kiszone.

Jeżeli ścieracie ogórki kiszone na tarce, wydobywający się z nich sok dolejcie w takiej ilości do zupy, aby odpowiednio zakwasić ją do smaku. Pamiętajcie, że najsmaczniejsze będą tutaj ogórki własnoręcznie ukiszone. Ilość soli oraz innych ulubionych dodatków, takich jak chrzan, czosnek czy gorczyca, możecie odpowiednio dozować, aby znaleźć swój smak.

Co zrobić, gdy skóra z ogórków nie chce zmięknąć podczas gotowania?

Zupę ogórkową można uratować, jeżeli uprzednio tarliście ogórki na tarce. Oddzielająca się skóra, swobodnie wypływa na powierzchnię zupy i wpływa nieestetycznie na wygląd potrawy. Najłatwiejszym sposobem jest wyłowienie jej za pomocą niewielkiego sitka. Jeżeli natomiast nie chcecie pozbawiać się ulubionego aromatu kwaśnej zupy, wystarczy zmielić skórki z kawałkiem gotowanego ziemniaka i dodać ponownie do potrawy.