Dość niezwykłym pomysłem jest tarta z truskawkami w wersji czekoladowej. Niezwykłym – bo zwykle truskawki łączy się z jasnym kremem: waniliowym lub cytrynowym. Ale wszyscy przecież wiemy, że nie ma to jak truskawki w czekoladzie i nie ma to jak ciasto czekoladowe. Dlatego deser łączący te dwie opcje musi być idealny. I może on pojawić się na naszych stołach jako czekoladowa tarta z truskawkami lub jako tarta z truskawkami i musem czekoladowym.

 

Bardziej tradycyjna tarta truskawkowa idealnie nadaje się na czerwcowe popołudnie i zdaje się przywoływać nastrój angielskiej wsi. Można ją jednak przygotować w specjalnej wersji: z zapiekanymi truskawkami i z ciastem również na wierzchu lub jako krucha tarta z z mascarpone i truskawkami Dzięki temu tarta po raz kolejny stanie się zupełnie nowym deserem.

 

Kolejny pomysł na to, by tarta z truskawkami była jeszcze inna niż poprzednio, to tarta z galaretką. Sztuczka polega na tym, że tężejącą galaretką smaruje się truskawki. Owoce nabierają dzięki temu pięknego, szklanego połysku i nieco innego smaku, który zdaje się być… miękki. Jak smak może być miękki? Nie wiadomo, a jednak to właśnie to słowo przychodzi na myśl, kiedy chcemy opisać tak przygotowaną tartę z truskawkami.

 

Poza tym, chociaż zazwyczaj tartę robi się na kruchym cieście (o czym możecie przeczytać w artykule o tarcie z owocami, w którym przy okazji znajdziecie trochę inspiracji na kolejne tarty), to można ją też zrobić na cieście francuskim lub półfrancuskim. Gotowe płaty ciasta można kupić w każdym supermarkecie, można się też samemu zmierzyć z przygotowaniem takiego ciasta. W każdym razie taka tarta na bazie ciasta francuskiego otwiera przed nami kolejne możliwości. Można wyłożyć formę francuskim ciastem, na to ułożyć truskawki zasypane cukrem, a na wierzchu zrobić ozdobną kratkę z ciasta i całość zapiec. A można też robić tartę tak, jak z kruchym ciastem, pamiętając, że francuska tarta z truskawkami będzie i tak miała zupełnie nowy smak!

 

Ponieważ tarta truskawkowa niejedno ma imię, zobacz naszą galerię - tarta z truskawkami pojawia się w niej w aż 12 wersjach!

Zobacz, jak jeszcze może smakować tarta z truskawkami!

Tarta z truskawkami i kruszonką

Tarta cytrynowo-truskawkowa
Tarta owsiana z truskawkamiTarta z truskawkami

 

 

A jeśli tarta z truskawkami to dla Ciebie zbyt mało, koniecznie zobacz inne przepisy z truskawek!