Kucharze często biorą udział w takim szkoleniu. Niestety muszę to napisać, większość z nich traktuje to jako odpoczynek od pracy. Tak szkolenia odbywają się w ramach godzin pracy i dlatego jest ono bezpłatne. Na jednym z szkoleń, w których miałem przyjemność brać udzia, spotkałem chłopaka, młodego rwącego się do pracy. Po trzech zajęciach stwierdziłem, że takie szkolenia są bardzo przydatne bo on, kończąc szkołę rok wcześniej miał bardzo duże braki. Ale braki z wiedzy technicznej w gastronomi. Na takim kursie mógł się podszkolić. Ukończył kurs i dziś pracuje w jednej z lepszych wrocławskich restauracji.

Właściele nie zabardzo chcą wysyłać swoich kucharzy na szkolenia. Po pierwsze szkolenie jest w ramach godzin. Po drugie zdają sobie sprawę z tego, że ich kucharz może na takim szkoleniu przypodobać się prowadzącemu (a przeważnie są to znani i cenieni szefowie kuchni) i zwyczajnie go im podkraść.

Ja sam, mimo że bardzo gotowanie to moje hobby i pasja jednocześnie, będąc uczestnikiem takich szkoleń, poznałem wiele nowości. Mimo że staram się być na bierząco, jest to jak z komputerem. Dziś warty 3000 zł, działają na nim

kucharzwszystkie gry, ale za 4 miesiące trzeba już coś dokupić bo nowsze już nie chodzą. Podobnie jest w gastronomi. Nowe metody gotowania wymagają zakupów nowych sprzętów. Restauratorzy nie chętnie chcą kupować nowy sprzęt. Dlatego takie szkolenie pozwala też zobaczyć na własne oczy, czy też przetestować nowości gastronomiczne.

Na takich szkoleniach podpatrzyłem bardzo wiele ciekawych przepisów, których wcześniej nawet nie znałem. Np. smaki dawnego Wrocławia. Nie miałem o tym pojęcia. Prowadzący też udzielają wiele wspaniałych rad co i jak robić w swojej kuchni.

Tak więc szkolenia takie są plusem dla gości. Jeśli zatem są plusem dla gości, to plusem dla właściceli też.

Moi drodzy to już ostatni artykuł "Życie od kuchni". Chciałbym bardzo

podziękować wam za to że czytaliście, komentowaliście czy też wysyłaliście do mnie wiadomości pytając się o kilka spraw czy też przedstawiając mi swoje doświadczenia. Z całego serca wam jeszcze raz dziękuję. Dziękuję również portalowi polska-gotuje.pl za umożliwienie pisania tego cyklu jak i jego promowania.

Zapraszam do kontaktu ze mną. Służę pomocą w zakresie gastronomi. Zapraszam również do odwiedzin mojego bloga.