Lektura dziś dostępna jest na każdym krok - w czytnikach, urządzeniach mobilnych i na komputerach, ale nadal słowo pisane cieszy się popularnością. Również przepisy czy kulinarne opowiadania chętnie konsumujemy z książek właśnie. I dlatego w Światowy Dzień Książki, który obchodzimy 23 kwietnia, ale nie tylko z tej okazji, zachęcamy Was do czytania książek w papierze. Zarówno tych o tematyce kulinarnej, ze sprawdzonymi przepisami ekspertów, jak i dobrego romansu, wciągającego kryminały czy praktycznego poradnika. Wybraliśmy 7 książek w specjalnych cenach ze sklepu internetowego www.kultowy.pl

Światowy Dzień Książki - propozycje kulinarne

Z racji naszego zamiłowania do jedzenia i sztuki kulinarnej, pierwsze propozycje to typowo książki kulinarne, które zawierają receptury na Wasze ulubione dania. Chcecie gotować jak MasterChef Junior Bartek Kwiecień? A może marzycie o pomysłach na fit desery w wersji niezastąpionych sióstr Bukowskich? Te propozycje i nie tylko dostaniecie w specjalnych cenach na www.kultowy.pl. My dodatkowo do kompletu polecamy "Ale Ciacho" Damiana Kordasa, który mimo cukrzycy potrafi zaczarować słodkości na każdy stół. 

A może romans? Świętuj Światowy Dzień Książki!

Odpoczywając po dobrym obiedzie lub w trakcie konsumowania ulubionego ciasta czas na lekką, ale wciągającą lekturę. Niejedna kobieta będzie zachwycona szalonym romansem! Może czas na historię o tym, jak przyjaźń zmienia się w miłość? To "Teraz albo nigdy!". Kolejna propozycja to dowód na to, że miłość i przysłowiowe motyle w brzuchu mogą przyjść niespodziewanie, niezależnie od wieku. O tym opowiada książka "Miłość na walizkach". Mocnych wrażeń z kolei dostarczy książka "Boss" - erotyczne wyzwanie głównej bohaterki rzucone przez jej szefa.

Nie tyko na Światowy Dzień Książek, czyli czas na kryminał

Pierwsza z propozycji to trudna, ale zarazem przejmująca historia.  Ekscytujący reportaż kryminalny. Prawdziwa historia z literackim urokiem i powieściowa fabułą. "Na tropie mordercy. Historia prywatnego śledztwa, które wstrząsnęło Szwecją" to zdecydowanie pozycja obowiązkowa do przeczytania! Retrospekcja i powroty do dawnego świata, z którego chciałoby się uciec to częsty motyw w książkowych thrillerach. Autor "Nigdy się nie dowiesz" wyjątkowo zgrabnie żongluje tym zabiegiem. Książkę można "połknąć" dosłownie w kilka wieczorów, jak nie całą noc! Ludzkie losy przeplatają się w dziwnych układach i nawet jeśli już wydaje się, że główna bohaterka przeżyła wszystko, co najgorsze, kolejne sekrety wychodzą na jaw. "Nie ufaj nikomu" trzyma w napięciu do ostatniej kartki!

Poradniki na Światowy Dzień Książek

Pierwszy poradnik to "Eko w wielkim mieście, czyli kilka kroków do szczęśliwego życia" to szersze spojrzenie na ekologię. Nie liczy się jedynie segregacja śmieci, a można w łatwy sposób iść o krok dalej, aby zawalczyć o lepszy Świat dla wszystkich! Druga propozycja to coś dla pań, ale też panów, którzy lubią... szyć! "Jak szyć spódnice i sukienki" Jana Leśniaka to praktyczne podpowiedzi, jak w zaciszu domowym wyczarować prawdziwe modowe perełki! I ostatnia książka-poradnik to opowieść o paryskim stylu w Polsce. Autorka Natalia Hołownia opowiada o stylu Francuzek, ich nawykach w garderobie, ale nie tylko. Lekka lektura obowiązkowa!