Lektura dziś dostępna jest na każdym krok - w czytnikach, urządzeniach mobilnych i na komputerach, ale nadal słowo pisane cieszy się popularnością. Również przepisy czy kulinarne opowiadania chętnie konsumujemy z książek właśnie. I dlatego w Światowy Dzień Książki, który obchodzimy 23 kwietnia, ale nie tylko z tej okazji, zachęcamy Was do czytania książek w papierze. Zarówno tych o tematyce kulinarnej, ze sprawdzonymi przepisami ekspertów, jak i dobrego romansu, wciągającego kryminały czy praktycznego poradnika. Wybraliśmy 7 książek w specjalnych cenach ze sklepu internetowego www.kultowy.pl

Światowy Dzień Książki - propozycje kulinarne

Z racji naszego zamiłowania do jedzenia i sztuki kulinarnej, pierwsze propozycje to typowo książki kulinarne, które zawierają receptury na Wasze ulubione dania. Chcecie gotować jak MasterChef Ola Juszkiewicz? A może marzycie o pomysłach na fit desery w wersji niezastąpionych sióstr Bukowskich? Te propozycje i nie tylko dostaniecie w specjalnych cenach na www.kultowy.pl. My dodatkowo do kompletu polecamy klasyczne wypieki od duetu Dziewczyny z wypiekami oraz przepisy na zdrowe słodkości od Anny Lewandowskiej.

A może romans? Świętuj Światowy Dzień Książki!

Odpoczywając po dobrym obiedzie lub w trakcie konsumowania ulubionego ciasta czas na lekką, ale wciągającą lekturę. Niejedna kobieta będzie zachwycona szalonym romansem! Na pierwszy rzut najnowsza książka Katarzyny Kalicińskiej "A miał być happy end", czyli energiczna i szalona Dominika z powieści A miało być tak pięknie! i Abonent czasowo niedostępny znowu w formie! Do tego nowa porcja fabuły od Dilerki Emocji, czyli ""Obiad z Bondem" Agnieszki Ligas-Łoniewskiej. On – zabójczo przystojny i skryty. Ją życie nauczyło podchodzić do mężczyzn z lekkim dystansem. Nieźli z nich agenci. Czy zdążą się dogadać, zanim się pozabijają? Dowiecie się po lekturze. A do trio "Żyj szybko, kochaj głęboki", czyli powieść z odpowiedzią na pytanie, czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia.

Nie tyko na Światowy Dzień Książek, czyli czas na kryminał

Autorką pierwszej propozycji jest Louise Jensen, mistrzyni thrillerów psychologicznych, która zabiera czytelników w mroczną podróż do zamkniętej społeczności, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. "Rodzina" trzyma w napięciu do ostatniej kartki. Kolejny tytuł warty uwagi to pierwsza część serii spod pióra Lindy Szańskiej "Siła honoru" - kryminał, ognisty romans i ciemne mafijne historie w jednym. A zestaw zamyka książka "Powrót", czyli thriller przyprawiający o dreszcze i zawał serca, autorstwa bestsellerowa autorki "Nie pozwól mu odejść".

Poradniki na Światowy Dzień Książek

Pierwszy poradnik to "Eko w wielkim mieście, czyli kilka kroków do szczęśliwego życia" to szersze spojrzenie na ekologię. Nie liczy się jedynie segregacja śmieci, a można w łatwy sposób iść o krok dalej, aby zawalczyć o lepszy Świat dla wszystkich! Druga propozycja to rozmowy na temat zdrowia Agnieszki Cegielskiej z ekspertami z dziecin związanych z profilaktyką chorób serca, odpornością i chorób nowotworowych. Trzeci poradnik do polecenia to "Flexitarianizm" Kingi Paruzel, czyli zbiór przepisów na to, jak włączyć do codziennych posiłków więcej warzyw w najsmaczniejszy sposób.