16 października to Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji od 2006 roku obchodzony jest Światowy Dzień Chleba także na blogach. Wydarzenie rozpropagowała niemiecka blogerka – Zorra, której strona jest pełna przepisów na bułki i chleby.

Zorra zaprasza do zabawy nie tylko doświadczonych domowych piekarzy, ale i tych, którzy wcześniej nie próbowali wypiekania chleba w domu. To świetna okazja, by przełamać się i spróbować domowego, własnoręcznie upieczonego pieczywa.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy wejść na bloga Zorry, pobrać banerek  wydarzenia i umieścić go na swoim blogu, a następnie, po zamieszczeniu świąteczno-chlebowego posta 16 października wypełnić formularz, który poinformuje inicjatorkę zabawy o naszym w niej udziale.

Co roku, po obchodach święta chleba, Zorra tworzy podsumowanie zabawy, zbierając wszystkie chlebowe przepisy, które 16 października pojawiły się na blogach. Dzięki temu możemy zapoznać się z oryginalnymi wypiekami blogerów z całego świata. A jest co oglądać, szczególnie, że w zeszłym roku blogerzy z Polski zajęli trzecie, po Włochach i Hiszpanii, miejsce, jeśli chodzi o ilość dodanych do zabawy przepisów.