Od 16 grudnia 2020 do 15 stycznia 2021 bohaterami wyzwania są wszyscy użytkownicy portalu Przyślij Przepis. Możecie testować wszystkie przepisy, które zostały opublikowane w serwisie PP. Pamiętajcie jednak, aby nie zgłaszać testu przepisu, który już wcześniej testowaliście.

W tym roku święta, Sylwester i karnawał będą przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Może będzie to okazja do tego, żeby wprowadzić do świątecznego menu nowe potrawy? Skorzystajcie z przebogatej oferty serwisu Przyślij Przepis. Z pewnością wśród tysięcy propozycji znajdziecie takie, które pozwolą Wam urozmaicić świąteczne menu, przygotować sylwestrowy lub karnawałowy bufet. Zachęcamy do wypróbowania receptur przede wszystkim na dania i ciasta świąteczne i karnawałowe, ale nie tylko.

Pomysłodawczynią zabawy jest Bilcia, przebieg koordynuje rena123.

Oto aktualny regulamin zabawy:

1. W zabawie może wziąć udział każdy, kto jest zarejestrowany na stronie przyslijprzepis.pl

2. Osoby z listy, która jest dostępna w tym wątku, kolejno wyznaczają Bohatera wyzwania. Bohaterem można zostać tylko raz w ciągu 24 miesięcy (po tym czasie można tę samą osobę wybrać ponownie). ​Natomiast wyznaczać można wielokrotnie z dowolną częstotliwością (można się wpisać na listę wiele razy).

3. Nie można typować samego siebie.

4. Bohaterem może zostać każdy, kto dodał co najmniej 20 przepisów.

5. Zmiana bohatera następuje 1. i 16. dnia każdego miesiąca w przypadku, jeśli bohaterem jest użytkownik Przyślij Przepis. W wyznaczonych miesiącach, m.in. wakacyjnych (lipiec, sierpień) oraz w okresach świątecznych (Boże Narodzenie i Wielkanoc) można testować dowolne przepisy z serwisu Przyślij Przepis lub przepisy tematyczne. Wtedy bohaterem jest przyslijprzepis.pl

6. Aby wziąć udział w zabawie, należy przetestować wybrany przepis (lub kilka przepisów) aktualnego bohatera, zrobić zdjęcie wykonanej przez siebie potrawy i dołączyć je do przepisu oraz napisać komentarz z opinią o przepisie. Test należy zgłosić we właściwym wątku (Wyzywam Was to testowania przepisów – nick bohatera), podając nazwę potrawy i link do przepisu.

7. Każda testowana potrawa musi być wykonana według przepisu, ale dopuszcza się niewielkie odstępstwa według pomysłu osoby testującej. W komentarzu należy zawrzeć swoją ocenę dania, opisać wprowadzone podczas testowania zmiany i ew. pomysły na większe modyfikacje. Komentarze powinny być rzeczowe, bez przemycanych złośliwości. Jeśli przepis zasługuje na krytykę, należy ją sformułować z kulturą. Można polecić przepis innym użytkownikom, wciskając zielony przycisk „UGOTOWANE POLECAM” pod przepisem.

8. Zgłaszać można tylko przepisy przetestowane w trakcie trwania zabawy, nie można zgłosić przepisu testowanego przez siebie wcześniej.

9. Koordynatorem zabawy jest rena123 i do niej należy zgłaszać wybranych bohaterów, jak również wszelkie pytania, uwagi lub problemy, jakie wynikną w trakcie testowania.

Linki do przepisów, które wykonaliście, wstawiajcie TUTAJ