Podpowiadamy, jak przygotować śniadaniową grę matematyczna. W trakcie zabawy pociechy nie tylko będą rozwiązywać zadania matematyczne, ale również poznają zasady zdrowego odżywiania.

 

Do stworzenia tej gry potrzebne będą: kartki papieru (lub karton), ołówki, kredki, kilka magnesów, pionki (mogą to być np. figurki lub kolorowe guziki), sześcienna kostka do gry. Najlepiej jeśli w zabawie weźmie udział więcej niż jedno dziecko, może to być rodzeństwo lub koledzy ze szkolnej ławki. Przed rozpoczęciem gry rodzic pyta wszystkich uczestników, co dzisiaj jedli na śniadanie. Przy okazji tłumaczy najmłodszym, że niezjedzenie porannego posiłku przyczynia się do braku siły i koncentracji.

Następnie rodzic prosi jedno z dzieci, aby opisało swoją drogę z domu do szkoły. Proponuje, aby wspólnie wszyscy uczestnicy narysowali trasę między domem a szkołą. Następnie dorosły zaznacza pole startu, pole mety oraz pola z rozmaitymi premiami i pułapkami, np. Kto stanie na danym polu musi wymienić jedną zdrowa potrawę, która należy zjeść w ciągu śniadania – jeśli dziecko wymieni niewłaściwą, musi stać jedną kolejkę, a jeśli odpowie poprawnie np. Zjedliśmy na śniadanie pożywną owsiankę, to w nagrodę przeskakuje o dwa pola. W trakcie tego ćwiczenia rodzic wyjaśnia, jak należy rozumieć zasadę „Do szkoły wychodź ze śniadaniem i po śniadaniu”, którą opracował Instytut Matki i Dziecka dla programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

 

Pomysły na zabawy edukacyjne pochodzą z programu Śniadanie Daje Moc. Materiały dydaktyczne bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, które zostały opracowane na potrzeby programu przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Już teraz szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do piąta edycja programu!

 

Wejdź na stronę: www.sniadaniedajemoc.pl i sprawdź, czy szkoła Twojego dziecka zgłosiła się do programu. Zachęć nauczycieli, aby przygotowali dla uczniów pasjonujące i interaktywne lekcje o zdrowym odżywianiu.

Materiały promocyjne