Okładka zapewnia: znakomite przepisy, kulinarne zwierzenia gwiazd, smakowite ciekawostki. A jak zapewnienia mają się do tego, co jest w środku? Zaraz zobaczymy!

Przyznam szczerze (zgadzając się tutaj z producentem programu, który o 'wielkim żarciu' pisze we wstępie), że zawsze intrygowały mnie potrawy  Dzień Dobry TVN, ale:

  • po pierwsze: mało kiedy mam okazję oglądać DDTVN,
  • po drugie: niestety kwestia gotowania według mnie potraktowana jest w programie po macoszemu - niby jest, ale ciężko cokolwiek dojrzeć czy też zanotować - najczęściej kończy się na okołokulinarnych dyskusjach,
  • po trzecie: zawsze można poszukać przepisów w sieci, jednak jest to uciążliwe zajęcie.

Myślę, że właśnie podobne argumenty skłoniły TVN do wydania książki kulinarnej. Przynajmniej tak zapewnia mnie (i innych czytelników) producent programu - książkę wydano dla wszystkich, którzy nie zdążyli spisać składników, proporcji, czasu marynowania, temperatury pieczenia...

smaki ddtvsmaki ddtvsmaki ddtv

Rozdziałów mamy dużo (przepisy świąteczne, smaki świata, mięsiwa, przepisy na poszczególne pory roku, rodzinne...), gotują 'gwiazdy' i z tymi też gwiazdami przeprowadzono wywiady.

Na prawie 400 stronach znajdziemy bardzo dużo zdjęć. Niestety są to najczęściej zdjęcia produktów - czekolada, orzechy, pierś z kurczaka i tak dalej...

smaki ddtvsmaki ddtv

Przepisów w książce jest mnóstwo - wszystkie bardzo ciekawe i stosunkowo proste. Przyznam szczerze, że brzmią smakowicie. Zupa krem kalafiorowo-imbirowa, sałatka z rzodkiewki na gorącym oscypku, smażone banany z sałatką z truskawek i bazylii, tort warzywny i wiele, wiele innych.

smaki ddtv

Osobiście jestem książką bardzo pozytywnie zaskoczona, chociaż trochę czasu musiało upłynąć zanim znalazła się na mojej półce, a ja się do niej przekonałam. Książka bardzo ładnie wydana, kolorowa, minusem są jak już wspomniałam zdjęcia (chociaż całość bardzo fajnie się komponuje). Gdyby jeszcze zaproponowano niższą niż 49zł cenę i twardą oprawę, to pewnie więcej osób zakupiłoby książkę. Ale nie jest źle - naprawdę fajna i lekka książka.

smaki ddtv

SMAKI DZIEŃ DOBRY TVN, 2009, 350 stron, oprawa miękka, cena 49zł (można znaleźć troszkę taniej)

Zapoznaj się z innymi recenzjami polskich książek kulinarnych