Dużą popularnością cieszą się ostatnio muffinki i cup cakes w kolorowych papilotkach. Te pierwsze kuszą owocami i kruszonką, te drugie lukrową czapeczką, często udekorowaną dodatkowo kolorową posypką czy drażetkami. Zdrowszą ich wersję przygotujemy w domu, używając pełnoziarnistej mąki, która zapewni uczucie sytości przez dłuższy czas. Kolorowe maślane kremy można zastąpić masami przygotowanymi na bazie kremowych serków. Zamiast cukrowych posypek ciastka można udekorować świeżymi lub suszonymi owocami, co poprawi nie tylko wygląd, ale i smak babeczek.kinder party

Jeśli chodzi o ciasta, warto skusić się na takie z dodatkiem warzyw. Może to być tradycyjne ciasto marchewkowe, które świetnie smakuje, a udekorowane marcepanowymi marcheweczkami przyciąga też wzrok. Innym pomysłem na zdrowe ciasto są też ciasta z dodatkiem warzyw, na przykład cukinii czy buraków. Jest to świetny sposób na „przemycenie” dodatkowej porcji witamin, w smaku bowiem warzywa są mało wyczuwalne.

Dzieci lubią też ciastka, dlatego i ich nie może zabraknąć na kinder party. Wybierzmy zdrowe ciastka z płatkami owsianymi lub te, które przygotujemy na mące pełnoziarnistej. Orzechy, suszone owoce lub kawałki czekolady będą wyśmienitym dodatkiem, które urozmaici mało kolorowe ciasteczka.

Gdy w sezonie sa owoce, nie może ich zabraknąć kinder partyna przyjęciu. szczególne, gdy będą podane  w przystępnej, łatwej do zjedzenia dla dzieci formie. Ciekawym rozwiązaniem będą owocowe koreczki, czyli cząstki owoców nadziane na drewniane patyczki. Są nie tylko kolorowe, ale i smaczne, a w przygotowaniu tak proste, że można je przygotować z dziećmi już podczas przyjęcia i zjeść od razu.