Klasyczne schabowe można przygotować na bazie kawałka schabu od strony szynki lub karczku. Ten pierwszy kawałek jest bardziej różowy i kruchy, jednak nieco mniej tłusty. Kolejny zaś miększy, z przerostem tłuszczu, który nawilża mięso podczas smażenia i porcjowania. Bez względu na to, co wybierzecie, warto cienko rozbić płaty mięsa tak, aby mogły lepiej połączyć się z panierką i marynatą. Co zrobić, aby podbić ich lekko wędzony aromat? Sprawdźcie w poniższej poradzie, a na pewno się nie zawiedziecie.

Co dodać do schabowych, aby podkreślić smak mięsa wieprzowego?

Nie tylko cordon bleu może się pochwalić zjawiskowym wnętrzem. Popularny schabowy nadziewany dodatkiem szynki wędzonej to majstersztyk. Jaką najlepiej dodać? Wybierajcie tę, która nie ma w składzie azotynu sodu oraz aromatu dymu wędzarniczego. Jedynie ta z prawdziwej wędzarni sprawi, ze całe mięso przejdzie smakiem klasycznej wędzonki. Pamiętajcie, aby dodatkowo nie przesolić płatów mięsa, ponieważ wędzona szynka sama w sobie już jest słona. Podczas smażenia smaki łączą się i przenikają, tworząc idealną całość.

Jak najlepiej wypełnić schabowego szynką? Metody są dwie - przetnijcie grubszy kawałek mięsa delikatnie, aby wydrążyć niewielki otwór. Do powstałej kieszonki włóżcie szynkę lekko posmarowaną oliwą lub masłem. Inną metodą jest owinięcie płatów mięsa cienkimi plastrami szynki wędzonej i zapanierowanie. Bez względu na to, jaki sposób wybierzecie, będą smakowały wybornie.

Jaka wędlina prócz szynki podkreśli smak mięsa?

Delikatne plastry surowego czy pieczonego boczku można owinąć wokół schabu. Dzięki temu porcja mięsa nie będzie sucha i zyska lekko dymny posmak. Zwracajcie szczególną uwagę na skład, aby nie zawierał szkodliwych fosforanów. Inną propozycją może być wędzona pierś z kurczaka, dla wszystkich nieprzekonanych do szynki. W tym przypadku najlepiej nadziać schabowe, aby pierś nie wyschła i nie stała się wiórowata.