Poppowieść dla nastolatek. Tematyka w niej poruszona jest adekwatna do zapotrzebowań nastoletnich czytelniczek. Tekst jest niezwykle wiarygodny. Książkę czyta się lekko, jakby oglądało się młodzieżowy serial obyczajowy. Dziewczyny znajdą w niej wiele porad na temat mody i urody, co powoduje,że styl książki nawiązuje do kolorowych czasopism na czasie.

Carrie.Rani,Chloe i Maddy to bardzo zgrana paczka. Są dość lojalne wobec siebie, by w ewentaulne tarapaty wpadać razem i razem z nich się wydostać.

W książce "Ekodziewczyny" przeczytać można o ich wielkim przedsięwzięciu, jakim jest chęć zdobycia pieniędzy na koncert ulubionego zespołu muzycznego. W tym czasie w szkole pojawia się niesamowita osobowość- nauczyciel geografii,pan Trent. Nastolatki są nim zachwycone.Jego ekologiczny styl życia i bycia jest dla dziewczyn okazją do przypodobania się. Wszystkie rezygnują z makijażu, wyzywających strojów, przyjmują ekologiczny sposób istnienia w otaczającej rzeczywistości. Nawet jedzą bardzo eko.

Książka utrzymana jest w formie dziennika pisanego przez Carrie. Posiada czynnik humorystyczny. Jedna z przyjaciółek opowiada o swoich i dziewczyn przygodach emocjonalnie, radośnie.

Lekkie, przyjemne w odbiorze książki, takie jak ta są idealną formą rozrywki dla młodzieży. Wspaniała pozycja ksiązkowa na prezent.