Pomysł z zamówieniem cateringu wydaje się świetnym pomysłem dla wszystkich tych, którzy nie chcą tego dnia „stać przy garach”, ale woleliby wyprawić te uroczystość w domu.

Jeśli jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto popytać znajomych o sprawdzone firmy, aby nasze przyjęcie nie okazało się być niewypałem z powodu niesmacznego jedzenia lub niewywiązania się firmy z umowy. Poza tym trzeba bliżej zapoznać się z ofertami firm, bowiem każda może oferować zupełnie co innego, choć ceny mogą być podobne. Trzeba zadać sobie pytanie- czego oczekujemy od cateringu i po zapoznaniu się z ofertą konkretnych firm wybrać tę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

kom

Oferty firm są różne, można więc wybrać to, co najbardziej będzie nas interesowało. Jeśli chodzi o wybór dań to jest on zazwyczaj ogromny, dużo większy niż to, co prezentują restauracje w swoich komunijnych propozycjach. Są to dania zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne, nie tylko z polskiej kuchni.

Niektóre z firm oferują tylko dania na ciepło, inne zaś proponują dodatkowo zimne przekąski – sałatki, wędliny, sery. Oczywiście wszystkie dania przewożone są w specjalnych pojemnikach termicznych, dzięki temu mamy gwarancję, że zamówione dania dotrą komw stanie nienaruszonym i co najważniejsze – ciepłe.

W ofercie niektórych firm oprócz obiadu i deseru istnieje również możliwość zamówienia kolacji, jeśli planujemy dłuższe świętowanie. Również napoje ciepłe i zimne mogą wchodzić do menu oferowanego w cateringu.

Wiele z firm, oprócz samego jedzenia gwarantuje również wyposażenie – stoły i krzesła, bufet, zastawę, obrusy oraz dekorację domu. Nie musimy troszczyć się w zasadzie o nic, bowiem odpowiednia ekipa przystroi nasze mieszkanie, zastawi stół i zadba o najmniejsze szczegóły komunijnego przyjęcia.

Niektóre firmy cateringowe zapewniają też pomoc w kuchni, osoby które zajmują się przekładaniem dań na półmiski, patery, dzięki czemu zupełnie nie musimy trudzić się podawaniem dań i obsługą gości.

Poza tym firmy dostarczają też pojemniki na pozostałe jedzenie, dzięki czemu nie zjedzony tort można zapakować rodzinie do domu.kom

Po imprezie natomiast wszystko zostaje sprzątnięte, brudne naczynia zebrane, a w domu pozostawiony jest porządek sprzed przyjęcia.

Warto jednak pamiętać, by zacząć szukać odpowiedniej firmy dużo wcześniej oraz złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem, aby przed uroczystością wszystko było zapięte na ostatni guzik.