Mięso mielone jest bardzo wdzięczną bazą do potraw i przygotowania szybkich dań. Bardzo szybko przyjmuje smak przypraw i ziół, ekspresowo poddaje się też obróbce cieplnej i można z niego robić cuda!

 

Na szybki obiad z mięsa mielonego można przyrządzić między innymi:

*Spaghetti- jedno z bardziej popularnych dań kuchni włoskiej,

*Kotleciki - sycące, a szybkie danie

*Tatar- używamy do niego mięsa surowego, więc musi pochodzić z wypróbowanego przez Ciebie źródła i musi być bardzo świeże

 

W kategorii szybka kuchnia mięso mielone przydatne jest głównie w formie dodatku do makaronowego sosu i kotlecików. Jeśli chodzi o kotleciki - mogą one być duże, ociekające tłuszczem podawane do bułki hamburgerowej, mogą przybrać formę minikuleczek nadziewanych na patyczki od szaszłyków. Podstawy ich przyrządzania są takie same.

Do mięsa należy dodać jajo, przyprawy i zioła (dowolne) i bułkę tartą. Wszystko razem wymieszaj dokładnie- cały proces zajmie Ci około 2 minut, co sprawia, że to przepis na danie szybkie i proste. Ponadto mięso mielone to sposób na tani obiad.Gdy masa jest za twarda dodaj nieco wody, gdy za luźna bułki tartej. Z taką masą można puścić wodze fantazji. Uformuj z niej małe kuleczki i usmaż na rumiano, następnie ponabijaj na patyczki i podaj z aromatycznym dipem.

 

Jeśli uważasz to za mało fantazyjne obtocz masą jakieś warzywo. Idealnie nadają się do tego:

*Marchewka- obtocz ją masą mięsną i usmaż ze wszystkich stron. Podawaj pokrojone w grube plastry,

*Jajo ugotowane na twardo- podawaj przekrojone na pół,

*Pieczarki- podawaj w całości.

 

Sposobów podania mięsa mielonego jest tysiące (zobacz przepis na zapiekankę makaronową). Największą jego zaletą jest to, że mięsu mielonemu wystarczy parę minut na rozgrzanej patelni i jest gotowe do spożywania! Szukasz przepisu na szybkie danie? Wybierz mielone!

 

Na początek przygody z szybkim mięsem mielonym zapraszam do spróbowania przepisu na pulpety.

Zobacz też inne przepisy na szybki obiad!