Pomysł na szybki obiad mamy, a co z szybkim deserem? Rozwiązań na tą sytuację jest parę. Możesz wysłać najmłodszego domownika do pobliskiego sklepu po drożdżowca na wagę lub ciasteczka markizy w paczce. Jest to jednak rozwiązanie, które nie zaimponuje gościom, a Tobie gospodarzu pozostawi poczucie niespełnienia. Wszelkiego rodzaju ciasta bez pieczenia odpadają bo zanim galaretka Ci stężeje to miną wieki. Podobnie z pieczeniem. Zapomnij, że zdążysz zagnieść ciasto i jeszcze je upiec do przybycia gości. Ale czy aby na pewno? Może istnieje ciasto 3 minutowe? Przepis na szybkie ciasto, tak jak przepis na szybki obiad to wybawienie każdej pani domu!

Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Istnieje ciasto czekoladowe, które upieczesz w 3 minuty! Składa się ono z tego wszystkiego co zazwyczaj w domu masz zawsze czyli jaj, mąki, cukru, tłuszczu, mleka lub śmietany, kakao i proszku do pieczenia.

 

Szybkie ciasto z mikrofali - przygotowanie

Proporcje są bardzo proste! Na 1 jajko przypadają 4 łyżki mąki (może być zarówno pszenna jak i żytnia), 4 łyżki cukru, 4 łyżki tłuszczu (olej czy roztopione masło- bez znaczenia), 4 łyżki mleka lub śmietany w momencie kryzysowym może być i woda, 2 łyżki kakao i 1/2 łyżeczki proszku. Taką mieszankę przekładamy do 3 miseczek i „pieczemy” w mikrofalówce przez 3 minuty.ciasto w 6 minut

Możesz nałożyć na dno łyżkę ciasta, na nie łyżkę dżemu i przykryć ciastem. Możesz do ciasta dodać rodzynek lub przyprawy do piernika. Z powodzeniem sprawdza się roztopiona gorzka czekolada zamiast kakao. Kombinacji jest tysiąc spróbuj już dziś zabawić się w domowego kreatora smaku i stwórz zwoje własne ciasto w 6 minut.