Karnawałowe przekąski to przepis na udaną imprezę. W koncu nie tylko odpowiednie towarzystwo i dobra muzyka mają znaczenie. Dużą rolę, jesli nie najważniejszą, odgrywa także jedzenie. Karnawałowe przekąski to świetny sposób, by nakarmić gości niewielkim kosztem i bez marnowania czasu na przygotowanie wykwintnych dań. To też ogromne pole do popisu, efekt końcowy z pewnością też zadowoli gości.

Dania, które zagoszczą na imprezowym stole, powinny być sycące, ale i lekkostrawne. Podczas zabawy nie wszyscy chcą siadać do stołu, czy manewrować nożem i widelcem. Doskonałym więc rozwiązaniem będą przekąski, które można wziąć do ręki, tzw. fingerfood. Te zazwyczaj nie tylko pieszczą podniebienie smakiem, ale także, dzięki pomysłowym kształtom, cieszą oczy i zachęcają do próbowania ich.

Przygotowując się do planowania menu, warto mieć na uwadze formę przystawek, które chcemy podać, ich ilość i bogactwo oraz różnorodność smaków. Warto postawić na prostotę niż bardzo ambitne karnawałowe przekąski, na których przygotowanie może nie starczyć nam czasu. Lepiej na początek podać zimne przekąski na bazie warzyw, ryb czy mięsa, a dopiero później, kiedy goście na dobre już zgłodnieją i zaczną opadać z sił, wspomóc się czymś bardziej treściwym i podawanym na gorąco.


Dawniej popularne były koreczki, jednak teraz pomysłowi amatorzy gotowania z pewnością zaproponują wiele smakowitych przekąsek.

Pomysłów na karnawałowe przekąski  jest mnóstwo, wszystko zależy od składników, jakie znajdziemy w naszej lodówce. Wybierz składnik-bazę, sprawdź nasze przepisy i przygotuj przepyszne przekąski:Karnawałowe przekąski - Ciasto francuskie

Karnawałowe przekąski - sałatka

Karnawałowe przekąski - Muffiny

Karnawałowe przekąski - Tortilla z kurczakiem

  

Szukasz więcej pomysłów? Zobacz nasze artykuły:

Przekąski na imprezę

15 pomysłów na koreczki

23 przekąski na Sylwestra

Zimne przekąski

Przystawki na imprezę

Przekąski na mecz