Pracownia została założona w 1983 roku przez Państwa Marię i Jerzego Wilków. Jednak już wcześniej małżeństwo zajmowało się działalnością plastyczną, studium rysunku z natury oraz studiami przyrodniczymi, co wiać w tworzonych przez nich pracach. Początkowo Państwa Wilków zajmowało przede wszystkim malarstwo, ale wkrótce zainteresowała ich także mała forma, co zaowocowało rozszerzeniem działalności pracowni o zdobnictwo. Dzięki temu obecnie oferują swoimjaj klientom nie tylko obrazy, lecz także malowane bombki, kasetki, kartki oraz pisanki.

Pisanki, które wychodzą spod rąk Państwa Wilków, malowane są nie tylko na wydmuszkach z jaj kaczych. Wykorzystywane są również jaja gęsie, strusie, wszystko polskiego pochodzenia. Bombki i jajka szklane są wykonywane także przez polskich rzemieślników.

Ich doświadczenie i profesjonalizm pozwala na uzyskanie szklanego haczyka, który wraz z bombką stanowi jednorodną formę.

Jeśli chodzi o wzory, to tu też panuje ogromny wybór. Wiosenne kwiaty, barwne łąki zdobią wielkanocne pisanki – malowanki, choć można też znaleźć jajka-ikony.jaj

Powstanie każdego nowego wzoru poprzedza studium projektowe. Państwo Wilkowie malują to, co ich inspiruje i zachwyca – piękno przyrody i krajobrazu, dzięki czemu ich prace mają charakterystyczny styl i cieszą oko. Często sięgają do tradycji polskich świąt, wykorzystując swoją wrażliwość i pomysłowość. Tak powstałe dzieła są nie tylko piękną dekoracją wielkanocnego stołu, lecz również wspaniale wpisują się w klimat nadchodzącej wiosny.

Prace są starannie wykonane, malowanie jednego jajka zajmuje od 30 minut do 18 godzin, a w zespole malującym uczestniczy od 4 do 9 malarek. Zadbano o każdy, nawet najmniejszy szczegół, co sprawia, że malowane jajka są niepowtarzalne i piękne. Dzięki temu cieszą się uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale także na świecie. Pisanki wysyłane są z pracowni Artwilk do Chile, USA, Australii, Rosji i całej Europy.  jaj

Póki co kolekcja działu zdobnictwa obejmuje ponad 1500

skatalogowanych wzorów, każdy z nich niepowtarzalny i oddający piękno otaczającego nas świata.

Wyroby z pracowni Artwilk można zakupić w sklepie internetowym www.artwilk.pl i galeriach na przykład: Impresja, Artis, Bombkarnia , Kazimierz, gdzie prace dostarczane są bezpośrednio. Ponadto pracownia realizuje specyficzne zamówienia klientów, choć nie wszystkie.