Kto z nas nie zna akcji promocyjnej Lidla, w której to ci dwaj kucharze pojedynkują się na dania. Pascal Brodnicki tworzy receptury inspirowane kuchnią europejską, Karol Okrasa, wykorzystując ten sam główny składnik, przygotowuje swoją wersję dania, zainspirowanego kuchnią polską.

Lidl poszedł o krok dalej i przepisy z akcji zebrał w książce. Znajdziemy jej 52 receptury  Okrasy i tyle samo przepisów Brodnickiego na różne okazje. Pomysły na dania są ciekawe i faktycznie nie wymagają wykorzystania trudno dostępnych składników. Dla tych, którzy faktycznie chcą odmienić swoje codzienne obiady, zaskoczyć gości lub przygotować inny niż tradycyjny polski niedzielny obiad, znajdą tu coś dla siebie. Jeśli chodzi o wrażenia natury estetycznej, książka cieszy oko, szczególnie, jeśli porównany ją do innych pozycji kulinarnych dostępnych w księgarniach. Zdjęcia są apetyczne, ciekawie zaaranżowane. Przeglądanie publikacji to przyjemność.

Jak zapewniają twórcy akcji, chcą oni mobilizować Polaków do gotowania dań różnorodnych  i pokazać że ciekawe dania nie musza być drogi i z niedostępnych składników. Propagowaniu pasji do gotowania sprzyjać ma fakt, że książka została wydana aż w milionie egzemplarzy (kiedy średni nakład książek w  naszym kraju to mniej niż 4 tysiące sztuk). Nie znajdziemy jej jednak na księgarskich półkach. Książka będzie rozdawana za zakupy. Zasada jest taka: zrób zakupy za minimum 50 zł, zbierz 6 naklejek i odbierz książkę.

Zdjecie ze strony: kuchnialidla.pl