Idzie lato za oknem coraz cieplej. O poranku budzi nas słoneczko i jednocześnie może nas uśpić. Niestety lato to nie tylko słońce i przyjemności. Coraz więcej jest problemu z temperaturą która nie pozwala spokojnie zasnąć bądź wyrywa nas ze snu w środku nocy. Otwieramy wtedy okna i drzwi licząc na ochłodę. Niestety wtedy najczęściej zapraszamy do naszego domu nieproszonych gości. Komary tylko czekają na okazję, by dostać się do naszego domu i ukąsić zostawiając swędzącą pamiątkę. Co zrobić, by z nimi walczyć? Warto pomyśleć o tym jak się ich pozbyć do tego możecie wykorzystać moje pomysły na Naturalne sposoby na komary:

Nie chcąc przyciągać komarów unikajmy używania perfum i i kosmetyków których zapach jest owocowy bądź kwiatowy. Wyjątkiem są olejki eteryczne.

Komary odstraszają również posiekane kwiaty i liście wiśni i bazylii. Posiekane umieszczamy w miseczce i trzymamy w swoim bezpośrednim otoczeniu. Pomocne w pozbyciu się komarów są również szyszki świerku i sosny wrzucone do ogniska ich zapach odstrasza komary. Zapach anyżu, eukaliptusa i goździków również odstrasza. Wystarczy wlać kilka kropel olejków do ognia (ognisko/kominek).

Liście pomidorów również odstraszą komary. Wystarczy, że sadzonki będą umieszczone przy oknie. Przekrojona na pół cytryna która posiada wbite w miąższ goździki odstraszy komary. Olejek cedrowy odstrasza komary, muchy i karaluchy. Olejek lawendowy odstrasza również pajęczaki. Olejek z trawy cytrynowej odstrasza również meszki i muchy. Ponadto poniższe olejki również odstraszają komary: olejek goździkowy olejek z eukaliptusa cytrynowego olejek mięty pieprzowej olejek rozmarynowy olejek bazyliowy olejek tymiankowy olejek z drzewa sandałowego olejek geranium olejek kopru włoskiego Należy jednak pamiętać, że olejków tych nie można stosować codziennie oraz bezpośrednio na skórę. Najlepiej jest rozcieńczyć olejki w oleju z pestek winogron, oleju ze słodkich migdałów bądź w oleju słonecznikowym.