Każdy z nas lubi co innego, zatem dla jednego najlepsze lody to będą te truskawkowe, dla kogoś innego pistacjowe, a z jeszcze innej strony możemy usłyszeć, że najlepsze lody to lody wodne, arbuzowe lub wręcz kaktusowe. Smak to sprawa gustu – to rzecz wiadoma. Czy więc mogą istnieć najlepsze lody?

Otóż mogą! Bo smak lodów powstaje na etapie ich przygotowania. Wystarczy zatem parę kroków do tego, by w łatwy i przyjemny sposób przygotować ulubione, najlepsze lody.

Najlepsze lody – przygotowanie

Lody, ze względu na ich konsystencję, można chyba podzielić na dwie grupy: kremowe i wodne (sorbety). Które z nich to najlepsze lody – o to mniejsza, bo i tak każdy wybierze to, co mu najbardziej będzie smakowało. Najważniejsze teraz jest to, że niezależnie od tego, którą wersję lodów wybierzemy, taką możemy przygotować w sposób, który będzie najlepszy dla nas.

I tak: najlepsze lody kremowe powstają na bazie śmietany kremówki, cukru i jajek. Ubite białka uciera się z żółtkami, następnie łączy z ubitą śmietaną kremówką z cukrem i – w ten prosty sposób otrzymujemy najlepsze lody śmietankowe. Ale można do takiej bazy dodać bakalie, esencję waniliową, owoce i stworzyć wiele wspaniałych kompozycji smakowych. Mało tego, kremowe lody można zrobić w wersji wytrawnej – z warzywami! Lody szpinakowe na lunch w upalny dzień – to chyba brzmi ciekawie?

Jeśli chodzi o lody wodne czy też sorbety, to jest to po prostu zamrożona osłodzona woda z dodatkiem owoców. Sorbety podaje się jako kulki lodowe w pucharkach lub wafelkach, a lody wodne znamy w wersji „patykowej”. Są to najlepsze lody na upał: lekkie, orzeźwiające i niskokaloryczne, więc można zjeść ich więcej!

Najlepsze lody: moreloweNajlepsze lody: smażone Najlepsze lody: w karmelizowanym słoneczniku
 lody morelowe smażne lody lody w karmelizowanym słoneczniku

 

Najlepsze lody – na deser

Oczywiście lody same w sobie to wspaniały deser. Czasami jednak nawet najlepsze lody potrzebują jakiegoś dodatku, żeby w pełni wyeksponował się ich smak. Dlatego właśnie ciepła szarlotka podana z kulką lodów waniliowych nie ma sobie równych. Albo sernik z lodami czekoladowymi. Albo…

No właśnie. A Wy jakie macie pomysły na desery z lodami? Jakie lody to najlepsze lody? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach, zajrzyjcie do przepisów naszych Użytkowników i – cieszcie się smakiem ulubionych lodów!