Jak czytamy na odwrocie książki „Miastowi są zbiorem dwudziestu jeden historii ludzi, którzy po wielu latach życia w wielkim mieście zdecydowali się na życie na wsi”. W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas jest zaganiana, po pracy biegnie do szkoły odebrać dzieci a z nimi do domu, by przygotować obiad dla męża, warto sięgnąć po taką lekturę.

Jednak to historia także o pasji i miłości do jedzenia. Wszystkie z opisywanych osób, dzięki wyniesieniu  się z miasta dostały szansę na rozwój swoich pasji.  Z dala od cywilizcji znaleźli oni sposób na życie i pracę oraz spełnianie marzeń, które były nie do zrealizowania w miejskiej dżungli.

Anna Kamińska opisuję historię wrocławian, którzy uciekli w góry i dziś uprawiają aronię, którą prezentują na targach w Hongkongu albo polsko-gruzińską parę, która w Kozerkach  pod Grodziskiem Mazowieckim jeździ konno, hoduje zioła i eksperymentuje w kuchni.  Są tam też opowieści o ludziach, którzy zaleźli miejsce dla uratowanych z cyrku zwierząt i o takich, którzy swoje nowe życie celebrują pajdą własnoręcznie upieczonego chleba.

To lektura krzepiąca, dająca dowód na to, ze marzenia się spełniają i zawsze jest czas, by je realizować. Niezależnie od tego jak niemożliwe do spełnienia mogą się one wydawać.

Zobacz wszystkie recenzje oraz weź udział w naszej dyskusji o książkach