Lody wodne to sorbet podawany na patyku – tak przynajmniej można je scharakteryzować. Bo faktycznie: jest to zamrożona woda z owocami, a przyjęło się, że sorbetem nazywamy lody pod taką postacią podawane w formie zamrożonych kulek, a te na patyku – to lody wodne.

Ta odmiana lodów, oprócz tego, że są remedium na upały, ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze są to lody Lody wodne: arbuozowedietetyczne, a zatem idealne dla osób, które dbają o linię. Po drugie – nie zawierają mleka, a więc mogą jeść je osoby z nietolerancją laktozy. Po trzecie… lody wodne mają wartość sentymentalną. Każdy z nas chyba pamięta, jak smakowały te lody w dzieciństwie, jak zmieniały się w słodką wodę, spływającą po rękach ubrudzonych piaskiem i jak wielka była radość, kiedy pojawiły się lody wodne w papierowych tubkach i resztę lodów można było wypijać niczym soczek z kartonika.

Lody wodne – jakie owoce najlepiej wybrać?

Żeby lody wodne spełniły swoje zadanie, tj. chłodziły nas latem, należy do ich przygotowania wybrać owoce, które nie będą ani ciężkostrawne, ani mdłe w smaku. Z pewnością odpada więc awokado.

Można natomiast przygotować lody wodne z truskawek, lody wodne cytrynowe, z limonek, z grejpfrutów bądź z innych owoców o kwaskowatym smaku. Albo z idealnych latem arbuzów. Nie zapominajmy też, że cudownie orzeźwiające są maliny, zatem lody malinowe są wręcz niezastąpione.

Biorąc pod uwagę, że do tego, by przygotować lody wodne wystarczą nam woda, owoce, mikser i ewentualnie cukier lub miód – można zastosować tu smakowity trick i zamiast wody użyć soku z kaktusa czy wody kokosowej. Dzięki takiej nucie smakowej nasze lody nabiorą nowego wyrazu i staną się jeszcze bardziej orzeźwiające.

Lody wodne – mrożenie

W sklepach można kupić silikonowe formy do lodów z gotowymi patyczkami, dzięki którym cały proces przygotowania lodów staje się wręcz banalnie prosty. Ale lody wodne można mrozić też w kubeczkach po jogurcie, używając drewnianych patyczków lub plastikowych łyżeczek jako uchwytów do lodów.

Lody wodne

Niezależnie jednak od tego, jaki sposób mrożenia wybierzemy i jakich owoców użyjemy do zrobienia lodów – liczy się to, że lody wodne są idealne na lato i można je zabrać ze sobą w przenośnej lodówce na rodzinny piknik – tak, żeby naszym dzieciom lody w przyszłości kojarzyły się tak samo dobrze jak nam.