Znalazłam kilka książek o tym samym tytule.  Wszystkie mają 318 stron, więc pewnie i środek ten sam. Różnią się okładką i rocznikiem. A środek?

W środku mojego wydania (Kuchnia polska - tylko sprawdzone przepisy, rok wydania 2012) znajdziemy ponad 1000 wielokrotnie wypróbowanych przepisów - jak zapewnia autorka. Oprócz tego kilkanaście stron z fotografiami, które niestety są...no po prostu są. 318 stron z przepisami podzielono na rozdziały - sosy, octy, oliwy, pasty, masła, przystawki zimne i ciepłe, pasztety, sałatki, potrawy z jajek, omlety, potrawy z sera, zupy i kremy, potrawy z warzyw, grzyby, naleśniki, pierogi, potrawy z ziemniaków, kluski, makarony....i tak dalej. Osobiście nie przepadam za podziałem książki na tak wiele rozdziałów, jednak plusem powinno być to, że wszystko szybko i łatwo znajdziemy. Więc szukam...i szukam tych polskich przepisów i na szczęście znajduję. Ale znajduję też coś więcej...Znajduję przepisy z całego świata. Jest kurczak tajski i kurczak w marynacie orientalnej, kaczka po pekińsku, wołowina po indyjsku, zupa chińska, sernik amerykański i inne takie cuda. Nazwa to jednak nie wszystko. Przepisy są bardzo ciekawe i różnorodne. Warto przejrzeć książkę, by znaleźć coś dla siebie. Chociaż z tym szukaniem też bywa ciężko. Ponad 300 stron i praktycznie sam tekst - ja jestem na nie. Z drugiej strony wiem, że są osoby, którym brak zdjęć nie przeszkadza. Tak myślę, co jeszcze Wam o tej książce napisać..Twarda oprawa, odpowiednia cena - 19,90zł, mnóstwo przepisów, bardzo krótkie wstępy do poszczególnych rozdziałów, kilka cennych porad. To tyle. A szkoda, bo gdyby dodać zdjęcia i pomyśleć o szacie graficznej - byłoby sto razy lepiej!

Kuchnia polska - tylko sprawdzone przepisy, Elżbieta Adamska, 318 stron, twarda oprawa,  Elżbieta Adamska, Wydawnictwo Olesiejuk, 2012, cena 19,90zł