Książki na wakacje to w zależności od naszych upodobań do lektury, mogą być: gorącym romansem prosto z egzotycznej wyspy, jak i wciągającym thrillerem trzymającym w napięciu do ostatniej kartki. Jedno jest pewne - ma być to przyjemnie spędzony czas w trakcie czytania, czy to na plaży, czy górskiej łące, czy we własnym ogródku lub na balkonie. Polecamy nowości książkowe na lato 2020 - te książki na wakacje wprawią Was w wyśmienity nastrój i pomogą odpocząć!

"Pod słońcem Italii"

Jeśli tak samo, jak autorka książki "Pod słońcem Italii uwielbiacie Włochy, to pozycja dla Was! Nie ruszając się z kanapy lub plażowego ręcznika, możecie wędrować po całej Italii! Śliniąc się na widok smakowitych dań (część z nich możecie zrobić w domu z naszych przepisów na dania kuchni włoskiej), zachwycając zabytkami z różnych włoskich miasteczek i czytając o włoskich zwyczajach w najlepszym wydaniu. Frances Mayes, uwielbiana znawczyni Italii i autorka światowych bestsellerów m.in. Pod słońcem Toskanii, wraz z Ondine Cohane oprowadzają po mało znanych perełkach Włoch, zapraszają do miejsc położonych z dala od typowych tras, dzielą się niepowtarzalnymi doświadczeniami. W książce znajdziecie opisy 20 włoskich regionów i podpowiedzi, gdzie zjeść, gdzie degustować wino, które galerie i muzea warto odwiedzić. Kolebka włoskiej kultury zilustrowana ponad 370 urzekającymi fotografiami. Apetyczna przygoda prosto z kartek książki!

"Figurantka"

Dla tej książki można zarwać noc! Wciągająca powieść Anieli Wilk to lektura na urlop, kiedy zdecydowanie możemy wstać później, odsypiając nocne czytanie. Główna bohaterka "Figurantki", świeżo upieczona wdowa, wpada w sam środek przekrętu i intryg związanych z odszyfrowaniem mafijnej grupy przestępczej. Na jej drodze staje tajemniczy agent FBI - romans, niebezpieczeństwo, odkrywanie tajemnic? Tu wszystko się ze sobą miksuje! Figurantka zaskakuje, bo niepozorna dziennikarka modowa nagle poznaje swoje drugie oblicze...

"Healthy sweets by Ann"

Książka do czytania i wykorzystania w kuchni! Anna Lewandowska tym razem na warsztat wzięła słodkości. W wersji zdrowszej, ale cały czas przepysznej! Słynne kulki mocy, pyszności z dzieciństwa, polskie i zagraniczne klasyki wśród ciast - to wszystko w przepisach, które zawierają zdrowe składniki! Z książki dowiecie się, jakie śniadania najczęściej przyrządza rodzinie Ania Lewandowska, jaki tort najbardziej lubi Robert Lewandowski, a także co podać najmłodszym, aby cieszyły się słodkim smakiem w zdrowszej wersji!

"Kanadiana"

Kanadiana to określenie wszystkie, co kanadyjskie. Mieszkańcy Kanady są wyjątkowo dumni ze swoich narodowych dóbr i produktów, ale też faktów, historii, zwyczajów. Autorka książki o tym tytule, Monika Grzelak, od ponad 9 lat mieszka w Kanadzie i poznała ten kraj wyjątkowo dobrze. Oczami Polki w Kanadzie opowiada nie tylko o syropie klonowym, ale też słynnej kanadyjskiej zimie, ogonie bobra na przekąskę czy Onterrible. Razem z nią, po lekturze kolejnych rozdziałów, dowiecie się, jak wyjątkowym miejscem na świecie jest Kanada i być może zaczniecie planować podróż... Do lektury sprawdzi się przepis na kanadyjską szarlotkę!

"Szkoła dla wybranych"

Szkoła dla wybranych to thriller YA (z ang. Young Adults - młodzi dorośli) rozgrywający się w elitarnym college’u, położonym w niedostępnych górach Utah. Nie jest to jednak tylko książka dla młodszych czytelników, choć tym wyjątkowo przypadnie do gustu. Jeśli lubicie zagadki zniknięć, pojawiające się raz po raz w fabule tajemnice i zagadki do rozwiązania, a także stopniowe, dawkowane odkrywanie prawdy - to zdecydowanie tytuł dla Was. "Szkoła dla wybranych" to mroczna odsłona perfekcyjnego obrazka z amerykańskiej szkoły! Trzyma w napięciu!