"Przy jednym stole" to książka, którą powstała z miłości, nie tylko tej do jedzenia. Aneta i Jan Kuroniowie są zgranym duetem w życiu i w kuchni. Jednak, mimo że łączy ich wspólna pasja do gotowania, to totalnie dzielą ich gusta kulinarne. Aneta wybiera lekkie, bezmięsne propozycje, podczas gdy Jan jest zwolennikiem cięższych dań, z dodatkiem mięs i serów. Mimo skrajnie odmiennych preferencji, od dziesięciu lat wspólnie szukają nowych smaków, którymi dzielą się ze światem. W swojej książce, jak w życiu, postanowili połączyć zarówno mięsne, jak i wegańskie propozycje.


„Maciej Kuroń, którego obecność i inspiracje mocno czuliśmy w trakcie pisania książki, mawiał, że kuchnia powinna integrować, zbliżać. Mawiał także, że kuchnia to nie apteka i można, a nawet trzeba w niej pozwolić sobie na improwizację i zabawę składnikami i smakiem. Ta książka pokazuje, jak przez ostatnie dziesięć lat w naszym związku i kuchni „pięknie się różniliśmy”


Między stronami książki znajdziemy nie tylko całe mnóstwo smakowitych pomysłów na dania mięsne i roślinne, ale także zbiór cennych porad kulinarnych i ciekawostek żywieniowych. Poznamy najpopularniejsze fakty i mity na temat wegańskiej diety i nauczymy się mądrze komponować posiłki. Wśród wszystkich stu przepisów znajdziemy propozycje na każdą porę dnia i dowolną okazję. Kreatywnym przepisom towarzyszą apetyczne zdjęcia, a do każdego przepisu autorzy dodali także wskazówki dotyczące doboru składników, sposobu przygotowania czy formy podania. Dzięki kolorowej klasyfikacji, z łatwością odszukamy interesujące nas treści. Przepisy wege zostały oznaczone kolorem zielonym, natomiast mięsne i rybne-czerwonym. 

Ta pozycja to uniwersalna baza kulinarnych pomysłów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mając tę pozycję w domowej biblioteczce, możemy zaczerpnąć inspiracji na każdą okazję. Warto więc mieć ją w swojej biblioteczce lub sprezentować ją komuś bliskiemu. To idealny pomysł na prezent z okazji nadchodzących świąt. 
Zapraszamy do apetycznej lektury i życzmy smacznego!

Zobacz:  Chude mięso - przepisy na pyszne dania