Konkurs na Blog Roku organizowany jest w tym roku po raz siódmy. Wydarzenie polega na wybraniu czternastu blogów: 10 Najlepszych Blogów 2011 roku w 10 kategoriach tematycznych, Bloga Blogerów oraz Bloga Roku 2011 i 2 Wyróżnień Głównych.

W zabawie, która składa się z 4 etapów, może wziąć udział każdy założyciel polskojęzycznego bloga:

1. Zgłoszenie bloga na stronie http://www.blogroku.pl/ w jednej z kategorii:

Ja i moje życie
Profesjonalne
Polityka i Społeczeństwo
Podróże i szeroki świat
Kultura
Foto, video, komiks
Blogi literackie
Moje zainteresowania i pasje
Absurdalne i offowe
Teen

2. Nominowanie blogów w głosowaniu SMS – blogi, które dostaną najwięcej głosów przejdą do kolejnego etapu


3.  Ocena nominowanych blogów przez Jury i wybór Bloga Blogerów przezblog internautów - w każdej z 10 kategorii tematycznych powstanie lista 10 najwyżej ocenionych blogów. Zostaną one poddane ocenie Kapituły Konkursu

4. Gala

Jurorami w poszczególnych kategoriach sa dziennikarze, blogerzy i ludzie kultury: Anna Dziewit-Meller, Natalia Hatalska, Janina Paradowska, Tomasz Michniewicz, Michał Żebrowski,  Henryk Sawka, Zygmunt Miłoszewski, Martyna Wojciechowska, Tomasz Sianecki, Julia Wróblewska.

Ogłoszenie wyników
Ogłoszenie wyników nastąpi w dwóch etapach:
1blog4.02.2012 o godzinie 15:00 na stronie http://blogroku.pl, ogłoszony zostanie zdobywca tytułu Bloga Blogerów 2011. Natomiast 16.02.2012, odbędzie się gala i ogłoszenie zdobywcę tytułu Blog Roku 2011, zdobywców tytułów Blog Roku 2011 w poszczególnych kategoriach tematycznych oraz Wyróżnień Głównych.

Jest o co walczyć, bowiem dla zwycięzców każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody i zaszczytny tytuł Najlepszego bloga 2011 w poszczególnych kategoriach, tytuł Bloga Blogerów i oczywiście najbardziej prestiżowy tytuł Blog Roku 2011.