Koktajl truskawkowy przygotowuje się na bazie produktów mlecznych. Można do tego celu wykorzystać mleko, maślankę, jogurt albo kefir. A dalej liczy się już tylko nasza inwencja. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jeśli dbamy o linię, koktajl truskawkowy najlepiej jest dosłodzić miodem, który jest dużo zdrowszy niż cukier - zobacz przepis na koktajl truskawkowy z miodem. Natomiast, jeśli mamy ochotę rozpieścić się czymś szczególnie słodkim, można przygotować sobie np. koktajl truskawkowy z ciasteczkami.

Koktajle truskawkowe mają tę zaletę, iż są bardzo sycące. Dlatego wystarczy jedna szklanka takiego napoju, żeby zaspokoić i głód, i apetyt na słodycze. Dodatkowo nie ma chyba nic lepszego niż chłodny koktajl pity w upalny dzień. Można chyba powiedzieć, że tak właśnie smakuje lato.

Koktajl truskawkowy – różne kompozycje

Koktajl można przygotować „saute” – tj. wyłączne na bazie truskawek, mleka (lub innych mlecznych przetworów) i miodu lub cukru. Ale można też przyrządzić koktajl w innych odsłonach smakowych!

Np. można skomponować ciekawe śniadanie, przygotowując koktajl truskawkowy z jabłkami, do którego dodamy serek waniliowy. Z kolei miksując truskawki z bananami, stworzymy sycący napój, który znakomicie nada się na letni lunch. Natomiast znakomitym deserem, zdrowym, pysznym i wykorzystującym letnie owoce będzie koktajl truskawkowo-jagodowy.

Koktajle truskawkowe rewelacyjnie sprawdzają się w połączeniu z lodami: waniliowymi, śmietankowymi i czekoladowymi. Odważni mogą też eksperymentować: proponujemy zmiksowanie truskawek z lodami... miętowymi i z kawałkami białej czekolady. Taki deser w pucharku z pewnością zachwyci wszystkich gości. Lody miętowe można też zastąpić śmietankowymi, dodając parę listków mięty, albo po prostu można przyrządzić koktajl truskawkowy z miętą, który wspaniale orzeźwi w upalny dzień.

Zmiksowane truskawki to też świetny materiał do przygotowywania drinków, dlatego polecamy truskawkowy koktajl dla dorosłych.

Zobacz, jakie jeszcze przepisy na koktajl truskawkowy przygotowali nasi użytkownicy!