Jeśli i Ty chcesz opanować tę sztukę do perfekcji, książka „Kawa – sekrety baristy” jest dla Ciebie. Polska Gotuje objęło patronatem tę niezwykłą książkę o najpopularniejszym napoju świata.

Nie wyobrażasz sobie początku dnia lub spotkania towarzyskiego bez filiżanki aromatycznej kawy z pysznymi dodatkami? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak profesjonalny barista wyczarowuje niezwykłe wzory na powierzchni kawy? Dzięki tej książce z codziennego napoju stworzysz wyjątkowe dzieło sztuki.

  

Proste opisy, sfotografowane krok po kroku uczą przyrządzania różnych rodzajów kawy i kawowych drinków. Wśród przepisów znalazły się zarówno tradycyjne i rozpoznawalne na całym świecie espresso, latte, cappuccino i macchiato, jak i bardziej egzotyczne pomysły (m.in. kawa po karaibsku, Royal Coffe). Garść informacji na temat rodzajów kawy, sposobów jej przechowywania i parzenia pomoże w stworzeniu doskonałego, aromatycznego napoju. Na tych, którym tradycyjna kawa nie smakuje, czekają pomysły na kawowe koktajle czy drinki na bazie alkoholu.

Największą przyjemność czytelnikom może jednak sprawić nauka wykonywania kunsztownych wzorów na powierzchni kawy. Wystarczy kawa z ekspresu, spienione mleko i sos czekoladowy, żeby stworzyć proste rozetki, serduszka, pajęczynki i zwierzęce pyszczki albo bardziej skomplikowane egipskie oko demona, kwiat orchidei, galaktykę czy... Tadż Mahal. Wszystkie wzory zostały opisane i krok po kroku zilustrowane na kolorowych fotografiach. Zaskakujące, jak łatwo można przyrządzić, ozdobić i podać kawę niczym profesjonalny barista.

 barista

Jednak kawa to nie wszystko. Wiadomo, że w towarzystwie tego napoju świetnie smakują desery. Dlatego w książce znajdziemy również przepisy na fantastyczne ciasteczka, ciasta, torty i desery zawierające kawę jako składnik. Lody tiramisu, tarta kawowa, herbatniki z kawałkami czekolady, chrupiące ciasteczka cappuccino – to tylko niektóre z pomysłów, które znalazły się w książce. Wielość przepisów i apetyczne zdjęcia zachęcają do przygotowania wypieków i delektowania się nimi z filiżanką aromatycznej kawy.

 barista

Zobacz recenzję książki autorstwa Anyżkowo

Zobacz recenzję książki autorstwa EmciaPichci