Biszkopt to uniwersalne ciasto, które doskonale sprawdza się jako baza do innych wypieków. Żeby wyszedł lekki jak chmurka i naprawdę smaczny, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Wtedy będzie on doskonale puszysty i nie opadnie, a to właśnie są największe wyzwania podczas jego przygotowywania. Jeden z trików przedstawiamy poniżej. 

Patent na doskonały biszkopt

Sposobem, żeby biszkopt wyszedł naprawdę idealny, jest dodawanie żółtek osobno. Należy wrzucać je do masy pojedynczo – jedno po drugim. Po dodaniu każdego żółtka musicie delikatnie wymieszać ciasto, a następnie wrzucić kolejne. Jeśli dodacie kilka na raz – ich ciężar usunie z piany powietrze.

Dobrym patentem na pyszny biszkopt jest też ubicie żółtka z połową cukru nad parującą wodą. Róbcie to do momentu, aż cukier się całkowicie rozpuści. Miksturę dodawajcie po łyżce do ubitej piany, całość wymieszajcie i dodajcie kolejną porcję.

Co jeszcze zrobić, żeby biszkopt nie opadł?

Żeby wasz wypiek był lekki i puchaty – formę wyłóżcie papierem do pieczenia jedynie na dnie. Wtedy biszkopt nie przyklei się do boków i nie opadnie.

Pamiętajcie również, żeby nagrzać piekarnik jeszcze przed włożeniem do niego ciasta. Powinno się ono tam znaleźć od razu po przelaniu do formy. Bardzo ważne jest również, żeby w trakcie pieczenia nie otwierać piekarnika. Zróbcie to dopiero pod koniec wyznaczonego czasu, uchylając go delikatnie w celu sprawdzenia, czy wypiek jest już gotowy.