Czy istnieją jakieś kryteria dotyczące tego gdzie i kiedy warto zorganizować Kinder party?

Nie ma określonych miejsc do zorganizowania Kinder Party, najważniejsze by miejsce było bezpieczne. To wszystko zależy od pomysłu. Najczęściej organizuje się takie przyjęcia w parku, w domu, można również w parkach rozrywki, w salach zabaw. Dla dziecka miejsce to musi być magiczne. Tu wszystko zależy od rodziców. Przyjęcia typu Kinder party najlepiej organizować w godzinach popołudniowych. Jeśli chodzi o miesiące to każdy miesiąc ma swoje wady i zalety. Gdyż o każdej porze roku można zorganizować naprawdę fajne przyjęcie dla dzieci. Najważniejszy jest pomysł. Wiosnę i lato można wykorzystać w pełni ze względu na temperaturę, dlatego tez przyjęcia mogą być organizowane na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o miejsce to uważam ze w każdym można zbudować fajny nastrój i atmosferę. Jedyna różnica to koszt zorganizowanego przyjęcia.

Przygotowanie Kinder party to duże wyzwanie. Trzeba uwzględnić życzenia dzieci, rodziców. Jakie przyjęcia zdarzało się Pani organizować, jakie były życzenia dzieci, rodziców?Kinder party na balonach

Najczęściej rodzice wybierają przyjęcia tematyczne, wynikające z zainteresowań ich pociech. Również ich życzenia, co do organizacji są związane z danym tematem przyjęcia. Rodzice chcą przede wszystkim urozmaicenia czasu dla dzieci oraz ich bezpieczeństwa. A także, żeby ich pociechy były zadowolone. Dzieci najchętniej chcą atrakcje, zabawy oraz żeby było wesoło. Jedno z dzieci raz poprosiło mnie, aby na urodzinach obecny był clown. Przed rozpoczęciem organizacji Kinder party spotykam się z rodzicami i z dziećmi, przeprowadzając wywiad na temat oczekiwań, zainteresowań dzieci oraz czy mają jakieś określone wizje, co do przyjęcia. Po tej rozmowie przygotowuję scenariusz urodzin i po zaakceptowaniu go przez rodziców, przystępuje do działania. Najlepszy czas do zorganizowania urodzin jest na 3 bądź 2 tygodnie przed planowanym przyjęciem. Atrakcje dostosowane są do tematyki Kinder party. Żeby było wesoło, ale bezpiecznie. Większość rodziców nie ma określonej wizji urodzin, dlatego też mogą liczyć na moją pomoc. Chętnie udzielam rad. Zawsze na początku rozmowy z rodzicami mówię o tym jak widzę przyjęcie dla ich pociechy.

Wiele osób wychodzi z założenia, że niektóre dzieci są na Kinder party za małe, inne już za duże. Czy istnieje przedział wiekowy, w którym takie przyjęcia warto organizować?

Nie ma określonego przedziału wiekowego, w którym warto zorganizować Kinder party. Przecież już 2 latki są bardzo komunikatywne.

Jakie atrakcje warto zapewnić dzieciom na Kinder party?

Jak wiadomo dzieci się szybko nudzą, więc samych atrakcji musi być dużo. Są to różnego typu zabawy, zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek, różnego rodzaju konkursy, popularne malowanie buzi, itd.

Kinder party clownCo najlepiej przygotować do jedzenia? Jak zachęcić dzieci do jedzenia?

Potrawy muszą być smaczne i kolorowe. Może to być sałatka owocowa, mini pizza, frytki, popularne nugetsy, tosty, panierowane paróweczki, tort, ciasteczka w różnych kształtach (kolorowe muffinki). Jak widać jest wiele pomysłów na smaczne dania podczas Kinder party.

Gry i zabawy są bardzo ważnym elementem Kinder party. Jakiego rodzaju zabawy można zaproponować dzieciom?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby dzieci. Jest mnóstwo różnego typu zabaw i gier. W większości wybiera się zabawy ruchowe, zabawy twórcze, oraz konkursy. Mogą to być zagadki z nagrodami, tańce, zabawy w chowanego, malowanie kolorowanek, wycinanki, karaoke dla dzieci. Ważne, żeby każde dziecko czuło się dobrze i komfortowo.

Czy warto na przyjęcie dla dzieci zapraszać osoby, które urozmaicą im zabawę, np. teatrzyki, clownów, zwierzęta? Czy może lepiej, żeby dzieci same wymyślały zabawy?

Uważam ze warto zapraszać takie osoby, ponieważ urozmaicają one zabawę, a także w pewien sposób uczą. Z naszej strony jest to animator zajmujący się dziećmi, organizujący im zabawy i konkursy i czuwający na ich bezpieczeństwem. Dzieci mogą wymyślać sobie zabawy, ale pod okiem animatora.

Jak zapełnić czas rodzicom, podczas gdy ich dzieci będą się bawić?

Dbamy również o rodziców, dlatego staramy się im również zorganizować czas. Możemy zaproponować seans z naszą mobilną kosmetyczką. Zorganizować małe przyjęcie dla rodziców. Z dobrą muzyką i tańcem.

Poprosimy o udzielenie kilku rad dotyczących wystroju pomieszczenia, w którym odbywa się Kinder party.

Wystrój powinien być kolorowy, żeby dzieci zwracały na niego uwagę. Zazwyczaj dekoracje wybiera się pod kontem tematyki organizowanego przyjęcia. Są to balony, girlandy, itd. Poza tym nie należy zapominać o tym, że naczynia i sztućce powinny być jednorazowe.

Czy są jakieś pomysły, trendy, które obowiązują na współczesnych Kinder party?

Większość trendów przyszło do nas z zachodu. W tym przypadku to wręczanie zaproszeń, powitanie małych gości, a także przy pożegnaniu wręczanie małych upominków.

W którym momencie życia dziecka warto zorganizować Kinder party i zKinder party malowanie buziek jakiej okazji? Czy muszą to być urodziny, imieniny, czy wystarczy chęć ze strony rodziców?

Kinder party można zorganizować z wielu okazji. Pierwszym takim momentem może być przyjęcie zorganizowane z okazji roczku. Kinder party to nie tylko urodziny, bądź imieniny, to również inne przyjęcia i bale. Wystarczą dobre chęci ze strony rodziców.

Jak dobrze dobrać prezent dla dziecka? Co i jak wybrać, żeby prezent się nie zmarnował?

Dobry prezent to taki, który cieszy dziecko. Ale powstaje pytanie, jaki to prezent. W większości prezent dostosowuje się do wieku i umiejętności dziecka. Wiele osób mówi się ze najlepsze prezenty to te, Kinder party kolorowe jedzeniektóre kształtują, uczą oraz wzmagają kreatywnie myślenie. Według mnie dobra metodą jest również poobserwowanie zachowania dziecka i podpatrzenia, czym się interesuje i o czym najczęściej opowiada.

Proszę o przedstawienie kilku ciekawych pomysłów na Kinder party. Jakie zabawy dzieci lubią najbardziej?

Dzieci lubią zabawę, a jeśli jeszcze wiąże się z ich zainteresowaniami to lepiej. Przy organizacji takiego przyjęcia trzeba ruszyć wyobraźnią. Dość ciekawymi pomysłami mogą być:

  • pirackie przyjęcie;
  • przyjęcie auta;
  • przyjęcie Hannah Montana;
  • świat magii Harrego Pottera, itd.

Są to dość proste do wykonania pomysły. Odpowiednia dekoracja oraz zabawy związane z daną tematyką sprawią, że dziecko będzie szczęśliwe. Większość dzieci lubi aktywne zabawy jak tor przeszkód, zabawy z piłką, zabawy taneczne – zabawa w posągi, zabawy twórcze jak malowanie buzi, zabawa w teatrzyk, konkursy i zagadki.

Logo "Impressator"