Pieczenie gołąbków rozwiązuje problem z pilnowaniem, czy z garnka nic nie wykipi. Niesie ze sobą jednak ryzyko przypalenia kapusty. Na to jest na szczęście patent, który nie tylko pomoże zachować idealną teksturę warzywa, ale też nada mu aromatu i smaku przepysznego mięsnego dodatku. Po prostu palce lizać!

Jak upiec gołąbki w piekarniku, żeby ich nie przypalić

Jeśli macie w planach przygotowanie na obiad gołąbków w wersji pieczonej, oprócz podstawowych składników, przygotujcie jeden "sekretny" produkt. Aby gołąbki nie przypaliły się podczas pieczenia, na dno brytfanny wystarczy wyłożyć cienkie plastry słoniny. Jak wiadomo, nic tak nie "nosi" smaku jak tłuszcz, więc ten dodatek nie tylko stanowić będzie zabezpieczenie od spodu, ale też sprawi, że tłuszcz przejdzie do kapusty. Płyn wytworzony w trakcie pieczenia może być też bazą do przygotowania sosu - mięsnego, grzybowego albo pomidorowego.

Jaki farsz na gołąbki z piekarnika

Sosy i ziemniaki to doskonałe dodatki do pieczonych gołąbków, ale wcześniej warto zdecydować, jakie nadzienie zrobimy do kapusty. Klasycznie pojawia się duet ryż + mięso mielone wołowo-wieprzowe, ale to tylko początek możliwości. W zależności od regionu polski, ryż można zastąpić kaszą (np. kaszą gryczaną) i wtedy łączona jest z grzybami. W Podkarpackim do farszu dodawane są surowe i gotowane ziemniaki, do których pasuje śmietanowy sos - właśnie w piekarniku pysznie zapiecze się tworząc otulającą kołderkę. W zdrowszej wersji polecamy też gołąbki z kaszą jaglaną i mięsem z indyka - będzie fit, a cały czas bardzo smacznie.