Sytuacja ma miejsce podczas kolacji wigilijnej. Zapewne znany jest Ci moment, kiedy rodzina zasiada do stołu, a Ty nie spędzasz czasu z nimi. Zamiast tego podgrzewasz i doglądasz potraw, by mogły one w jednym momencie pojawić się na stole. Każdy, kto miał okazję organizować w swoim domu wigilijną kolację, duży rodzinny obiad czy huczną imprezę dla przyjaciół, wie, że to nie lada wyzwanie, by wszystkie potrawy pojawiły się na stole w odpowiednim czasie.

Zobacz:Dania na Sylwestra

Choć większość dań można przygotować z wyprzedzeniem (przeczytaj nasz artykuł o planowaniu przygotowań świątecznych) i tak zazwyczaj udajemy się w kierunku kuchni, by zaserwować gościom gorące potrawy. Jest to dość męczące szczególnie w Wigilię, gdy na stole pojawić się ma 12 tradycyjnych dań. Nie tylko jest przy nich sporo pracy, ale często też przyrządzić musimy więcej dań niż tradycja przewiduje. Nie każdy lubi karpia, trzeba więc przygotować dla niego dodatkową, inną rybę. Zdarza się też, że gdy jedni jedzą pierogi, części gości trzeba podać już inne danie, szczególnie, jeśli mamy przy stole niejadków. Jak zsynchronizować te wszystkie działania, by zamiast spędzać wigilijną kolację w kuchni, móc cieszyć się tym czasem z bliskimi?

 

Tu z pomocą przyjdą piekarniki Beko, które pozwalają piec dwie potrawy jednocześnie. Technologia Split&Cook daje możliwość podzielenia piekarnika na dwie części i ustawienia różnych temperatur oraz czasu pieczenia, odpowiednich dla poszczególnych dań. I tak, kiedy części gości naszej wigilijnej kolacji można podać podgrzane kawałki ryby, inni mogą zajadać się gorącymi pasztecikami czy ciepłym kulebiakiem prosto z pieca. A obie potrawy zostaną wyciągnięte z piekarnika w tym samym momencie. Dzięki temu łatwiej możemy rozplanować prace w kuchni, a zaoszczędzony czas poświęcić bliskim.

BVM34500B

Jeśli kluczowa jest dla Ciebie jakość Twoich wypieków, postaw na technologię Surf. Pomoże ona osiągnąć dania z najwyższej półki dzięki specjalnym otworom w piecyku. Sprawiają one, że nasze danie piecze się równomiernie na wszystkich poziomach. Koniec z niedopieczonym spodem ciasta czy wysuszonym wierzchem świątecznego indyka!

 

Zalety sprzętów marki Beko dostrzeżemy także przygotowując sylwestrową imprezę. Dzięki programowi Pizza Pro, dostępnej w wybranych modelach, wyjmiemy z piekarnika złociste przekąski, pizzerinki i pizzę. Chrupiący spód z soczystym wierzchem i pizza gotowa w 5 minut? Teraz to możliwe nawet w domowych warunkach. A wszystko za sprawą wysokiej temperatury – 310 stopni, którą osiąga sprzęt Beko. Nie tylko oszczędzamy czas, ale i serwujemy dania jak z najlepszej pizzerii!

BIR35402XPS

Oszczędzanie czasu nie kończy się jednak wraz z wybiciem północy w sylwestra. Poświąteczne sprzątanie również przebiegnie sprawnie dzięki pyrolizie. Technologia ta sprawia, że trudne do usunięcia zabrudzenia spalane są na popiół w wysokiej temperaturze. Nie trzeba więc nic skrobać i szorować, a po zakończeniu czyszczenia wystarczy przetrzeć wnętrze piekarnika szmatką, by zebrać powstały pył.