Dobrze wiemy, ile trudności może przysporzyć obieranie owoców czy warzyw - nie bez powodu wymyślono obieraczki. Dzięki nim szybko i precyzyjnie można pozbyć się skórki lub od razu uzyskać  pożądany kształt, tak jak w przypadku ananasa, do którego jest specjalny sprzęt. Dlatego jeżeli jesteś miłośnikiem tego owocu i jeszcze nie opatentowałeś idealnego sposobu wykrawania, przemyśl, czy nie warto zainwestować w taki wynalazek.


Nawet najlepszemu kucharzowi zdarza się, że podczas gotowania zawartość garnka wykipieje. Na to również jest sposób! Okazuje się, że istnieją specjalne silikonowe pokrywki, które zapobiegają takim incydentom. Są stosunkowo tanie, a ilość pracy jaką zaoszczędzimy, nie martwiąc się o sprzątanie kuchenki, jest bezcenna. Samą pokrywkę bez obaw można umyć w zmywarce - jest to niezaprzeczalnie jedna z większych zalet silikonowych akcesoriów. Z gadżetów wykonanych z tego materiału możemy także polecić praktyczny parowar, dzięki któremu przyrządzić dania na parze, bez kupowania nowych garnków.

Dla fanów wypieków czy koglu moglu przydatny może się okazać specjalny oddzielacz żółtka, który zasysa je środka, zostawiając białko nieskazitelnie czyste – twoja beza będzie dzięki temu idealna! Koniec z oddzielaniem części jajka drżącymi dłońmi, przelewając z jednej połówki do drugiej.

Skoro o jajkach mowa, warto wspomnieć też o zestawie dzięki, któremu ugotujesz je już bez skorupek zachowując ich naturalny kształt. Co więcej, już na etapie gotowania możesz je też przyprawić. Urządzenie da ci nowe możliwości i wzbogaci twoją kuchnię! Zestaw jest bardzo praktyczny i zajmuje niewiele miejsca.

Wśród akcesoriów do wypieków na uwagę zasługuje też dzbanek dozujący, który pozwala odmierzyć odpowiednią ilość składników lub ciasta, jaką wlewamy np. do foremek. Taki gadżet zaoszczędzi ci tez nieco bałaganu, jaki powstaje podczas przelewania masy np. chochelką.
Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w wypiekach, a chcesz pozytywnie zaskoczyć innych, pomyśl o maszynce do robienia ciastek! Gwarantujemy, że kształty i wzory, jakie pozwala uzyskać, zrobią na wszystkich wrażenie. Może zainspiruje cię to do poszukiwań i złapiesz cukierniczego bakcyla?
Takie akcesoria są kolorowe, proste i łatwe w myciu! A dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu znajdziesz dla nich miejsce w swojej kuchni. Ułatwią i uprzyjemnią ci czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie potraw i sprawią, że pokochasz kulinarne eksperymenty!