Kobiety w ciąży mają różne zachcianki jeśli chodzi o jadłospis. Często w diecie przyszłych mam można znaleźć hamburgery, pizzę czy frytki. Niestety, takie jedzenie nie jest zdrowe zarówno dla kobiety jak i dziecka, dlatego nie powinno się jeść takich potraw podczas ciąży.

 

Jeśli jednak ochota na coś niezdrowego będzie nie do powstrzymania należy kierować się pewnymi zasadami zamawiając danie z fast foodowego menu. Przyszłe mamy spokojnie mogą jeść w małych ilościach pieczonego kurczaka czy pizzę, jednak z hamburgerami typu XXL trzeba uważać, podobnie jak z wszystkimi innymi produktami bogatymi w tłuszcz. Smażone w głębokim tłuszczu słone frytki muszą poczekać. Wszystko co zawiera dużą ilość chemikaliów, toksyn i pochodzi z niewiadomego źródła należy wykluczyć. Przyszłe mamy nie mogą ryzykować zatrucia pokarmowego i infekcji dziecka dla chwili przyjemności jedzenia tłustych rzeczy.

 

Naukowe badania

 

Naukowcy weterynarii w Londynie stwierdzili, że potomstwo szczurzych matek będących na diecie wysokotłuszczowej narażone jest zarówno na szybsze tycie jak i posiadanie słabo rozwiniętej tkanki mięśniowej. Oprócz tego małe szczurki wolały jeść produkty wysokotłuszczowe niż bogate w białko i witaminy.  

 

Z tych badań wynika, że spożywanie fast foodów w czasie ciąży przede wszystkim szkodzi nie kobietom, ale ich dzieciom. Dlatego podczas ciąży i czasie karmienia piersią warto powstrzymać się od jedzenia produktów wysoko tłuszczowych, dla dobra dziecka, które w przyszłości może mieć problem z nadwagą.

Lekarze nie zalecają jedzenia fast foodów w czasie ciąży. Jednak na różnych forach internetowych można przeczytać, że ciężarne kobiety jedzą od czasu do czasu coś ciężkostrawnego i rodzą zdrowe dzieci. Jeśli można je jeść, to na pewno z umiarem i przede wszystkim zgodnie z napisanymi wyżej wskazówkami. Im mniej chemii, tłuszczu, soli i cukru tym lepiej!

 

Poza tym jeśli kobieta chce mieć pewność, że jej łakomstwo niczemu nie zagrozi powinna skonsultować się ze swoim ginekologiem.